• $7,1666
  • €8,74
  • 414.017
  • 1483.02
29 Ocak 2021 Cuma 22:29 | Son Güncelleme:

Öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacak mı? Okullar ne zaman açılacak 2021?

Öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacak mı" Okullar ne zaman açılacak 2021"

Okullar ne zaman açılacak sorusu sık sık gündemde yer alıyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitim durdurulmuş ve online eğitim sürecine geçilmişti. Son açıklamalarda okulların 15 Şubat'ta açılacağı yönünde bilgi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Okullar ne zaman açılacak 2021? Öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacak mı?

Okullar ne zaman açılacağına dair son açıklama, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk, öğrencileri sevindirecek bir açıklama yaptı. Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını sonrası yüz yüze eğitim faaliyetlerine ara verildi. Dersler EBA üzerinden işlendi. Peki, Okullar ne zaman açılacak 2021? Öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacak mı?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 2021?

Bakan Selçuk, 15 Şubat'tan itibaren yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağına dair yöneltilen soruya, "Başlangıçta açılsın veya açılmasın gibi tartışmalar oldukça yoğundu ama şu anda açılsın noktasında ciddi bir beklenti var. Bizim asıl baktığımız yer Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kabinenin alacağı kararlarla bağlantılı. İlke olarak, okulun açılmasını çok önemsiyoruz. Bütün dünyadaki ülkelere baktığımızda başka ülkeler ne kadar açık tuttu? Benzer salgın süreci olan ülkeler dahil. Biz ne kadar açık tuttuk? Bir karşılaştırma yaptığımızda biz aslında çok kontrollü gittik." şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca Selçuk, "Bizim okullarımızın açık olma süreci, çok daha az. 15 Şubat'ta okulları açmakla ilgili zaten bir ilke kararı aldık. Bunun ne şekilde olacağına dair de geçmişten gelen deneyimlerimiz de var. İki gün iki gün bölmek gibi ya da belli sınıf seviyelerinde kademeli olarak açmak gibi. Çok farklı senaryolarımız, uyguladıklarımız ve uygulamadıklarımız var." yanıtını verdi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,sosyal medya hesabı üzerinden okulların açılmasıyla ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklamadan detaylar:

"Okulumu çok özledim" diyen kuzularıma artık “çok haklısın” demek istemiyorum. Onların eğitim hakkını layıkıyla teslim etmek istiyorum. Her bir vatandaşımızın temizlik, maske ve mesafede göstereceği hassasiyetin ölçüsü okullarımızın açılış takvimine yansıyacak, emin olun." dedi. 

2. DÖNEMDE OKULA HANGİ SINIFLAR GİDECEK?

2. dönemde okula hangi sınıfların gideceği hakkından henüz bir açıklama bulunmuyor.

<p>Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum'da öğretmenlere aşı uygulaması programına katılarak korona

Öğretmenlere aşı yapılıyor... Milli Eğitim Bakanı Selçuk aşı yaptırdı

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü