• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
09 Temmuz 2020 Perşembe 10:59 | Son Güncelleme:

Bakan Ziya Selçuk'un okul açıklaması

Bakan Ziya Selçuk'un okul açıklaması

Bu sene okullarda 2. dönem dersleri koronavirüs salgınından dolayı yüz yüze yapılmadı. Dersler çevrim içi platformlar üzerinden devam etti.

Bu yıl dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle dersler EBA üzerinden çevrim içi (online) olarak yapıldı. 19 Haziran'da kapanan okullar, 3 aylık yaz tatili arasında girdi.

BAKAN ZİYA SELÇUK'UN OKUL AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayın konferansın eğitim ve öğretime dair açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, okulların açılış tarihi hakkında yöneltilen soruya şu an net bir tarih vermek salgından dolayı mümkün görünmüyor. Sürecin açıklanan verilere göre değerlendirilebileceğinin altını çizdi.

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı yaz ayından telafi eğitimi yapılacağını duyurmuştu. Eğitim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi, 31 Ağustos 2020'de başlayacak. Telafi eğitimleri 3 hafta sürecek. Öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine ağırlık verilmeye çalışılacak.

<p>Milli  Takımımız 2020 Avrupa Şampiyonası'nın ikinci maçında Galler ile Bakü'de karşı  karşıya gel

Türkiye - Galler Maç Yorumu

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDAÜ toplantısında konuşma yaptı

Anzer Yaylası'nda arıcıların bal mesaisi başladı