• $ 6,8619
  • € 7,7876
  • 398.626
  • 118713
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
01 Temmuz 2020 Çarşamba 13:12 | Son Güncelleme:

MEB Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılış tarihi 2020 belli oldu mu?

Okullar ne zaman açılacak konusu öğrenciler ve velilerin öğrenmek istediği konular arasında yer alıyor. Kısa bir süre önce kapanan okulların açılış tarihi şimdiden araştırılmaya başlanıldı. Bu sene okullarda 2. dönem dersleri koronavirüs salgınından dolayı yüz yüze yapılmadı. Dersler çevrim içi platformlar üzerinden devam etti. 3 ay boyunca yaz tatili yapacak öğrenciler Okullar ne zaman açılacak? 2020- sorularına yanıt haberde.

Okullar ne zaman açılacak sorusu birçok öğrenci ilgi ile takip ediyor. Bu yıl dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle dersler EBA üzerinden çevrim içi (online) olarak yapıldı. 19 Haziran'da kapanan okullar, 3 aylık yaz tatili arasında girdi. Öğrenciler okulların kapanmasının ardından Okullar ne zaman açılacak, tarih belli mi gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Yoğun ilgi gören okulların açışı tarihi ve MEB 2020-2021 eğitim takvimine haberimizden ulaşabilirsiniz.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Sık sık sorulan sorulardan biri olan okullar ne zaman açılır sorusuna yanıt Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Kabine Toplantısı sonrası açılmalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okulların eğitim-öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim-öğretim yılı önümüzdeki eylül ayında başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs ve benzeri faaliyetleriyse kendi takviminde devam edecektir." şeklinde açıklama yaptı.

BAKAN ZİYA SELÇUK'UN OKUL AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayın konferansın eğitim ve öğretime dair açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, okulların açılış tarihi hakkında yöneltilen soruya şu an net bir tarih vermek salgından dolayı mümkün görünmüyor. Sürecin açıklanan verilere göre değerlendirilebileceğinin altını çizdi.

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı yaz ayından telafi eğitimi yapılacağını duyurmuştu. Eğitim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi, 31 Ağustos 2020'de başlayacak. Telafi eğitimleri 3 hafta sürecek. Öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine ağırlık verilmeye çalışılacak.

Et az pişirildiğinde... En çok çocukları etkiliyor!

Et az pişirildiğinde... En çok çocukları etkiliyor!

Uyarılar fayda etmedi; İstanbul'da minibüsler tıka basa doldu, kap

Uyarılar fayda etmedi; İstanbul'da minibüsler tıka basa doldu, kapılar kapanmadı

9 Temmuz günlük burç yorumları sizlerle! Aslan burcuna güzel habe

9 Temmuz günlük burç yorumları sizlerle! Aslan burcuna güzel haber

Dünyanın nazar boncuğu 'Meke Gölü'nde bir damla su kalmadı

Dünyanın nazar boncuğu 'Meke Gölü'nde bir damla su kalmadı