• $8,1603
  • €9,719
  • 453.166
  • 1363.7
02 Kasım 2020 Pazartesi 09:19 | Son Güncelleme:

İzmir'de okullar ne zaman açılacak? İzmir'de okullar tatil mi?

İzmir'de okullar ne zaman açılacak" İzmir'de okullar tatil mi"

Okullarda yüz yüze eğitim belli sınıflarda ve belli günler ve saat aralıklarında gerçekleşiyor. 30 Ekim günü İzmir'de meydana gelen 6.6 deprem sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il genelinde eğitime ara verme kararı alındığını açıkladı. Vatandaşlar, okulların durumunu araştırmaya başladı. Peki, okullar ertelendi mi? İzmir'de okullar bir hafta tatil mi?

İzmir'de okulların durumu, İzmirli vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Okullarda belirlenen sınıf düzeyleri için yüz yüze eğitim yapılıyor. 2 Kasım itibari ile 5. sınıf ve 9. sınıflar da yüz yüze eğitime başlıyor. Ancak 30 Ekim günü İzmir'de meydana gelen 6.6 deprem nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il genelinde okulların tatil edilmesine ilişkin karar alındı. Kararı Bakan Selçuk duyurdu.

İZMİR'DE OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada " Yaraları hep birlikte saracağız. İl genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız." ifadelerini kullandı.

5. VE 9. SINIFLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR

5. ve 9. sınıflar 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitime başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin yeni aşaması ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Eğitimde yeni bir adım daha atarak ortaokullarda 5'inci sınıflarda, liselerde 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz. Halen uzaktan eğitimin sürdüğü diğer sınıflarla ilgili tarihi de gelişmelere bakarak en yakın zamanda kamuoyuna ilan edeceğiz."

<p>Libya ile çok yönlü anlaşmaların olacağını belirten Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray

Türkiye'nin Ukrayna ve Libya siyaseti nasıl olacak?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (13 Nisan 2021)

Azerbaycan'da 'Savaş Ganimetleri Müzesi' açıldı

Ramazan davulcuları ilk mesailerine başladı