• $9,5548
  • €11,1697
  • 551.83
  • 1522.04
1 Eylül 2021 Çarşamba 11:37 | Son Güncelleme:

Okula gitmek zorunlu olacak mı? Okullar ne zaman açılacak, 1. sınıflar okula başladı mı?

Okula gitmek zorunlu olacak mı" Okullar ne zaman açılacak, 1. sınıflar okula başladı mı"

Okulların ne zaman açılacağına dair detaylı araştırma yapan vatandaşlar, Okula gitmek zorunlu olacak mı? Okullar ne zaman açılacak, 1. sınıflar okula başladı mı? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Uzun süredir kapalı olan okullar, yüz yüze eğitim sürecine giriyor. Konuyla ilgili son açıklama ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılmıştı.

Okulların açılış tarihi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından duyurulmuştu. Ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle eğitim ve öğretim online olarak gerçekleşiyordu. Uyum haftasının başlamasıyla beraber Okula gitmek zorunlu olacak mı? Okullar ne zaman açılacak, 1. sınıflar okula başladı mı? gibi sorular gündeme geldi. Haberimizin içerisinden detaylara ulaşabilirsiniz.

OKULA GİTMEK ZORUNLU MU?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrencilerimiz için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecektir" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakan Özer, "Okullarda eğitim, ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecektir. Okula giriş- çıkış saatleri, teneffüs zamanları ve özellikle gerek duyulması halinde ikili eğitime geçilmesine ilişkin süreç, okulun fiziki kapasitesine ve mevcuduna göre il ve okul yönetimleri tarafından birlikte düzenlenecektir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları yani DYK'lar sadece 8 ve 12'nci sınıflarda verilecektir. Okulların açılmasıyla kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacaktır. 1 Eylül- 3 Eylül arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimize yönelik uyum eğitimleri yapılacaktır."

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İnşallah, 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz. Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek." açıklamasında bulundu.

BİRİNCİ DÖNEM ARA TATİLİ NE ZAMAN?

Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

Birinci dönem 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.

<p>Türkiye'nin dış ticarette attığı  başarılı adımları görmezden geldi. İhracatta cumhuriyet rekorla

İhracat rakamlarını çarpıtan Meral Akşener'e cevap Bakan Muş'tan geldi

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak