• $9,266
  • €10,7612
  • 526.49
  • 1409.56
1 Eylül 2021 Çarşamba 18:22 | Son Güncelleme:

2021 Eğitime hazırlık kırtasiye yardımı ne kadar, ne zaman yatacak? Öğretmene eğitime hazırlık ödeneği ne zaman verilecek?

2021 Eğitime hazırlık kırtasiye yardımı ne kadar, ne zaman yatacak" Öğretmene eğitime hazırlık ödeneği ne zaman verilecek"

Öğretmenlere ödenecek olan eğitime hazırlık kırtasiye yardımı, yeni eğitim öğretim yılının yaklaşması ile birlikte gündeme geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü, 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimini açıklaması üzerine eğitim sürecinde görev yapacak öğretmenler tarafından "2021 Eğitime hazırlık kırtasiye yardımı ne kadar, ne zaman yatacak?" sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı.


Okullarda 6 Eylül 2021 itibariyle yüz yüze eğitim başlamış olacak. Öğretmenlerin gündeminde yer alan konular arasında eğitime hazırlık diğer bir adıyla kırtasiye yardımı var. Bilindiği üzere metaryal ve malzeme ihtiyaçlarını gidermek için öğretmenlere her yılın başında eğitim ödeneği verilmektedir. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına yakın bir süre kala internet aramalarında "2021 eğitim ödeneği ne kadar? Kırtasiye yardım ne zaman verilecek?" soruların yanıtları merak konusu oldu.

ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK, NE KADAR OLDU?

2021-2022 eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneğine ilişkin beklenen açıklama geldi. Öğretmenlerin hazırlık döneminde alacağı ücret ve tarihi belli oldu. Açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzasıyla illere gönderilen yazıda, öğretim yılına hazırlık ödeneğinin, bu yıl bin 250 lira olduğu belirtilerek, öğretmenlere bu ödemenin 2 Eylül 2021'den itibaren yapılacağı bildirildi.

EĞİTİM ÖĞRETİM ÖDENEĞİ NE KADAR?

Öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneğine her yıl için %2,5 zam yapılıyor. Bu kapsamda, 2021 yılında öğretim yılına hazırlık ödeneği de yüzde 2,5 oranında artırılarak 1.210 TL'den 1.250 TL'ye çıkarıldı. 2021-2022 eğitim yılında öğretmenlere kırtasiye ücreti olarak 1.250 TL ödenecek.

ÖĞRETMENLER RAHAT NEFES ALACAK

2021-2022 eğitim öğretim yılı için öğretmenlerin hesaplarına eğitim ödeneği (kırtasiye yardımı ödeneği) yatacak. Yeni yıl hazırlıkları için malzeme temin etmeye başlayan öğretmenler devlet tarafından sağlanan bu destek ile rahat bir nefes alıyor.

2022 EĞİTİM ÖDENEĞİ NE KADAR OLDU?

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, memurlara 2 yıl için verilecek maaş zammıın ardından gözler eğitim ödeneğine çevilri. Söz konusu zam, eğitim öğretim ödeneğini de etkiliyor.

2022 EĞİTİM ÖDENEĞİ NE KADAR OLDU?

Toplu sözleşmede varılan uzlaşmaya göre, Eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği 2022 yılı için 1.400 TL'ye çıkarıldı.

EĞİTİM ÖDENEĞİ NEDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 32. Maddesine göre hazırlık ödeneği, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) ödenir. Hazırlık ödeneğinden saymış olduğumuz kimseler haricinde yer alan hizmetli, memur gibi devlet çalışanları yararlanamamaktadır.

Eğitim Ödeneği - Çeşitli sebeplerle (askerlik, ücretsiz izin, doğum izni vs.) eylül ayı içerisinde fiilen görevde olmayıp eğitim-öğretim yılı içerisinde göreve başlayanlara, göreve başlamalarından sonra belirli oranlarda ödenir.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2021-2022 eğitim öğretim dönemi için okullar 6 Eylül'de açılacak. İlkokul, ortaokul ve liselerde 6 Eylül Pazartesi günü itibaren tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlanacak.

BİRİNCİ DÖNEM ARA TATİLİ NE ZAMAN?

Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

Birinci dönem 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK, BİTECEK?

İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek.

Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıfları, ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9. sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik okul hakkında bilgilendirme, akademik ve mesleki gelişimlerini destekleme, yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla gerekli rehberlik çalışmaları yapılacak.

BAKAN ÖZER'DEN "YÜZ YÜZE EĞİTİM" AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı yazılı açıklamada, kendileri için her bir çocuğun sağlığından daha kıymetli hiçbir şey olmadığını, Milli Eğitim Bakanı ve 3 öğrenci babası bir veli olarak tüm velilerin çocuklarını okullara emanet ederken, okulların güvenli olmasını istediklerini bildiğini söyledi.

Gelinen noktada, Kovid-19'un uzunca bir süre daha hayatlardan çıkmayacağının açıkça görüldüğünü belirten Özer, bu nedenle herkesin koronavirüsün risklerini göz önünde bulundurarak ve gerekli tedbirleri alarak hayatını idame ettirmek zorunda olduğunu vurguladı.

Özer, okulları daha fazla kapalı tutma lükslerinin bulunmadığını, çocukların gelişimi, sağlığı ve geleceği için koronavirüsle yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorunda olduklarını dile getirerek, şöyle devam etti...

"Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz, inşallah 6 Eylül 2021 itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz. Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek. Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrencilerimiz için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecektir.

Okullarda eğitim, ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecektir. Okula giriş-çıkış saatleri, teneffüs zamanları ve özellikle gerek duyulması halinde ikili eğitime geçilmesine ilişkin süreç, okulun fiziki kapasitesine ve mevcuduna göre il ve okul yönetimleri tarafından birlikte düzenlenecektir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları yani DYK'lar sadece 8 ve 12. sınıflarda verilecektir. Okulların açılmasıyla kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacaktır. 1-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimize yönelik uyum eğitimleri yapılacaktır."

  • Eğitim ödeneği 2021 ne kadar
  • kırtasiye yardımı ne zaman yatacak
  • Eğitime hazırlık ödeneği kaç TL oldu
  • eğitime hazırlık ödemeleri ne zaman yapılacak
  • meb kırtasiye yardımı
  • kırtasiye yardımı 2021
<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi