• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
26 Ağustos 2021 Perşembe 09:30 | Son Güncelleme:

Öğretmen seminerleri online mı, yüz yüze mi yapılacak? Öğretmen seminerleri 2021 ne zaman?

Öğretmen seminerleri online mı, yüz yüze mi yapılacak" Öğretmen seminerleri 2021 ne zaman"

Geçtiğimiz yıl koronavirüs önlemleri kapsamında online olarak gerçekleştirilen öğretmen seminerlerinin bu yıl ne zaman ve nasıl yapılacağı yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Öğretmen seminerleri 2021 ne zaman? Öğretmen seminerleri online mı, yüz yüze mi yapılacak? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

Yeni eğitim öğretim dönemine sayılı günler kala en çok araştırılan başlıklar arasında öğretmen seminerleri konusu da yerini aldı. Öğretmen seminerleri 2021 ne zaman? Öğretmen seminerleri online mı, yüz yüze mi yapılacak? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz yıl koronavirüs önlemleri kapsamında online olarak gerçekleştirilen öğretmen seminerlerine dair merak edilenlerin tümünü sizler için derledik...

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ 2021 NE ZAMAN?

Okulların açılışı öncesinde öğretmenlere "salgın ve okulların yeniden açılması süreci"ne ilişkin seminerler verilecek. Seminerlere okul öncesi ve birinci sınıf öğretmenleri 31 Ağustos'ta, diğer sınıfların öğretmenleri 1-3 Eylül'de katılacak.

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ONLİNE MI OLACAK?

Öğretmen seminerlerinin yapılış şekliyle ilgili açıklama yapılmadı ancak yeni eğitim öğretim dönemi gibi seminerlerin de yüz yüze gerçekleşmesi bekleniyor.

MESLEKİ ÇALIŞMALARIN AMAÇLARI:

1. Eğitim ve öğretimin niteliğini geliştirmek ve verimliliği arttırmak.

2. Öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak.

3. Yenilenen, güncellenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilenmelerini ve içeriğini müzakere etmelerini sağlamak. 4. Derslerin işlenişinde uygulanan yöntem ve teknikler, kullanılan öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmalarını sağlamak.

5. Eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan sorunları tespit etmek ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek.

6- Öğrenci, veli ve çevre etkileşimini artırmak. 7. Eğitim ve öğretim uygulamalarındaki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları geliştirmek.

8. Öğretmenlerin ders kazanımlarına yönelik yazılı ve görsel yeni öğretim materyalleri ile içerikler hazırlamalarına, geliştirmelerine ve paylaşmalarına destek olmak.

9. Öğretmenlerin bireysel gelişimlerine katkı sağlamak.

  • Öğretmen seminerleri ne zaman
  • Öğretmen seminerleri 2021
  • Öğretmen seminerleri online mı
  • Öğretmen seminerleri yüz yüze mi
  • Öğretmen semineri tarihi
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi