• $7,3589
  • €8,9552
  • 437.544
  • 1536.11
11 Ocak 2021 Pazartesi 21:46 | Son Güncelleme:

Öğretmen atamaları ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2021 Sözleşmeli öğretmen atamalarında son durum nedir?

Öğretmen atamaları ne zaman, hangi tarihte yapılacak" 2021 Sözleşmeli öğretmen atamalarında son durum nedir"

2021 Öğretmen ataması gelişmeleri milyonlarca öğretmen tarafından sıkça araştırılıyor. Yeni yılın da yaklaşması ile birlikte "2021'de sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak mı?" soruları da artıyor. Söz konusu bilindiği üzere Koronavirüs nedeniyle uzun süredir eğitimler online olarak gerçekleştirilirken, aynı zamanda öğretmen alımıda bir süre sekteye uğradı. Peki Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 2021 sözleşmeli öğretmen atamaları yapılacak mı?


Öğretmen atamaları milyonlarca aday tarafından yakından takip ediliyor. Koronavirüs nedeniyle uzun süredir eğitimler online olarak gerçekleştirilirken, aynı zamanda öğretmen alımıda bir süre sekteye uğradı. Yeni yılla birlikte öğretmen alımına ilişkin yeni gelişmeler gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama üzerine gözler Cumhurbaşkanlığı'na çevrildi. Peki Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 2021 sözleşmeli öğretmen atamaları yapılacak mı?

Öğretmen ataması ile ilgili 2021 yılına girdiğimiz şu günlerde yeni gelişmeler gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama üzerine gözler Cumhurbaşkanlığı'na çevrildi.

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bakan Selçuk, öğretmen atamalarına ilişkin soruyu yanıtlarken de "2021'de tabii ki atama yapacağız. Bütçede öğretmen ataması var. Sayısının yüksekliği konusunda bizim gayretimiz, çabamız, girişimlerimiz var. Bunun müjdesini inşallah olduğunda paylaşacağız" dedi.

Taşımalı eğitime ilişkin soru üzerine Selçuk, bu yıl taşımalı eğitim bütçesinde tasarrufun söz konusu olacağını belirtti.

ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN?

2021 Öğretmen atama başvuruları hakkında henüz resmi bir açıklama yok. Yakın zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni bir müjde bekleniyor. Hemen ardından Milli Eğitim Bakanlığı sürece ilişkin detayları paylaşacak. Geçen yıl ön başvurular 6 Ocak'ta başlamıştı.

<p>İki ülke arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerin 61. turu tamamlandı. Bir sonraki turun

Atina ile hangi konular masada?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...