• $7,2001
  • €8,7761
  • 415.035
  • 1511.28
24 Şubat 2021 Çarşamba 09:47 | Son Güncelleme:

20 bin öğretmen atama takvimi 2021 açıklandı mı? MEB öğretmen atama kontenjanları branş dağılımı nasıl?

20 bin öğretmen atama takvimi 2021 açıklandı mı" MEB öğretmen atama kontenjanları branş dağılımı nasıl"

Atama bekleyen binlerce öğretmen adayı öğretmen atama takvimi ile ilgili güncel açıklamaları takip ediyor. Başkan Erdoğan'ın müjdesini verdiği 20 bin öğretmen ataması için bekleyiş sürüyor. Önümüzdeki ay gerçekleştirilmesi planlanan atamalarda kontenjanlar merak ediliyor. Peki, 20 bin öğretmen atama kontenjanları branş dağılımı nasıl? İşte konuya ilişkin merak edilen tüm detaylar...

Öğretmen atama takvimi öğretmen adayları tarafından sıklıkla takip ediliyor. Başkan Erdoğan 20 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin yaptığı en son açıklamada "Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" demişti. Peki, 20 bin öğretmen atama kontenjanları branş dağılımı nasıl?

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ 2021 BELLİ OLDU MU?

Öğretmen atamaları 2021 hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; atama takviminin kısa sürede netleşeceğini söylemişti. Selçuk, müzakerelerin sürdüğünü belirterek, "Kısa zamanda neticeleneceğini ümit ediyorum. Her sene değişen zamanlarda ilan ediliyor. Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" demişti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ise 20 bin öğretmen atamasının önümüzdeki ay gerçeklştirileceğini duyurdu.

ATAMA SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Ziya Selçuk, "Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabi bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı." dedi.

Ayrıca Selçuk, "Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçeyle ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağıyla ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra branş dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa paylaşırdık" şeklinde konuştu.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI BRANŞ DAĞILIMI NASIL?

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Müdürlüğü öğretmen atamaları için çalışmalara devam ederken binlerce aday 2021'de hangi branşlardan atama yapılacağını da araştırıyorlar. 2020 yılında yapılan öğretmen atamalarında en çok atama yapılan öğretmen branşlarında sınıf öğretmenliği ilk sırada yer almıştı.

Sınıf öğretmenlerini, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce öğretmenliği takip etti. 2021 yılında öğretmen ataması yapılırken, bu sıralamaya atama yapılması bekleniyor.

<p>Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinde seyrettiğini belirten Yusuf Ziya Yavuz şunları

Meteoroloji'den yağış ve çiğ uyarısı!

Baş ağrısı ve burun kanaması nedeniyle doktora gitti! Burnundan bakın ne çıktı

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı