• $8,2018
  • €9,6621
  • 502.354
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
01 Haziran 2020 Pazartesi 12:54 | Son Güncelleme:

MSÜ ve YKS için sınav yeri değişikliği 2020!

MSÜ ve YKS için sınav yeri değişikliği 2020!

Sınava girecek olan adaylar arasında özellikle koronavirüs salgını nedeniyle, başvuru sırasında tercih ettikleri şehirlerde bulunmayanlar mevcut. ÖSYM ise MSÜ ve YKS için sınav yeri değişikliği taleplerini alacağını bildirdi.

ÖSYM, MSÜ ve YKS sınav yeri değişikliği taleplerinin alınacağını duyurdu. Coronavirüs salgını nedeniyle veya diğer sebeplerden dolayı başvuru sırasında tercih edilen sınav yerinde ikamet etmeyen adaylar mevcut. 

YKS SINAV YERİ DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

ÖSYM; YKS ve MSÜ'ye başvuran adaylar arasından, atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyenlerin yer değişikliği taleplerinin alınacağını duyurdu.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ)’na başvuran adayların atamalarının, ilgili sınava başvurularında birinci sırada tercih ettikleri sınav merkezlerine yapıldığı belirtildi. Sınav yeri değişikliği ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

"Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adaylar, sınav merkezi değişiklik taleplerini dilekçe gibi yollarla daha önce ÖSYM'ye göndermiş olan adaylar dahil, sınav merkezi değişikliği taleplerini, değerlendirilmek üzere 29 Mayıs 09.00-23.59 saatleri arasında 'https://ais.osym.gov.tr' internet adresinden Başkanlığımıza iletebileceklerdir."

<p>Kurgu: <a href='mailto:berat.cilan@turmedya.com.tr'>berat.cilan@turmedya.com.tr</a></p>

Pandeminin kitap sektörüne etkisi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Her gün bir diş sarımsak yutmanın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir

Başarı merdivenlerini tek koluyla yaptığı pastalarla çıktı