• $ 6,7789
  • € 7,4619
  • 370.475
  • 105386
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
29 Nisan 2019 Pazartesi 10:26 | Son Güncelleme:

MSÜ tercihleri için geri sayım

Milli Savunma Üniversitesinde öğrenim görmek isteyen öğrenci adaylar, “MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak, MSÜ tercih kılavuzu yayında mı?” sorularına yanıt arıyor.

2019 MSÜ sınav sonuçları 26 Nisan'da açıklandı. 

Adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sayfası üzerinden T.C kimlik numarası ve aday şifreleri ile sisteme giriş yaparak sınav sonuçlarını görüntüleyebilecekler. Aday şifreleri, sınava başvuru aşamasında kişiye özel tahsil edilen şifreler olup yalnızca aday tarafından kullanılabilir. Aday şifresi ile birlikte ÖSYM’nin mobil uygulamaları aracılığıyla askeri öğrenciler, sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

MSÜ kılavuzunda sınav sonuçlarının açıklamasına dair adaylara uyarı niteliğinde bilgiler de verilmiştir. Bu bilgiler arasında; adayların yaşadıkları ikamet adresine şahsa özel bir sonuç belgesinin gönderilmeyeceği ilkesi açıkça belirtilmiştir. Web sitesi ya da mobil uygulama üzerindeki sonuç sayfasında ilan edilen bilgiler, adaylara tebliğ niteliğinde olup yasal olarak bağlayıcılığı söz konusudur.

MSÜ TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?
Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından astsubay ve subay adayları, okul tercihlerini yapmaları gerekir. Askeri öğrenciler tarafından yapılan tercihler, 2’nci aşamaya çağrılmalarına adına büyük önem taşır. Adaylar, öncelikli sırası kapsamında okul tercihlerini ve 2’nci aşamaya çağrılma tarihlerini belirlerler.

ÖSYM MSÜ sınav kılavuzuna göre, askeri okul tercihleri 29 Nisan- 17 Mayıs tarihleri arasında yapmaları mecburidir. Belirlenen tercih tarihlerini kaçıran adayların öğrenci yerleştirme işlemlerinde Harp Okulları ya da Meslek Yüksekokullarında eğitim görme ihtimalleri söz konusu olamaz.


Yaralı geyik yavrusunu bulan çoban tedavi için dağdan indirdi

Yaralı geyik yavrusunu bulan çoban tedavi için dağdan indirdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

O anlar kameraya yansıdı! Baharın gelmesiyle ovaya indiler

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...