• $8,2308
  • €9,9979
  • 486.581
  • 1437.49
19 Mart 2020 Perşembe 07:46 | Son Güncelleme:

MSÜ 2020 ne zaman, sınav yerleri açıklandı mı? MSÜ sınavı ertelendi mi?

MSÜ 2020 ne zaman, sınav yerleri açıklandı mı" MSÜ sınavı ertelendi mi"

MSÜ sınavı ertelendi mi? sorusu araştırılan konular arasında yerini aldı. MSÜ sınav giriş yerleri açıklandı mı? 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Bakanlığınca 2'nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla yapılacak olan sınava başvuran adaylar heyecanla sınav tarihini bekliyorlar. 29 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan sınavın ertelenip ertelenmeyeceği ile ilgili güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

MSÜ sınavının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. MSÜ sınavı ertelendi mi, iptal mi oldu? Milli Savunma Bakanlığınca 2'nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla ÖSYM tarafından Milli Savunma Üniversitesi sınavı yapılacak. Başvuru işlemini tamamlayan adaylar koronavirüs nedeni ile sınav tarihinin ertelenip ertelenmeyeceğini öğrenmek istiyor.

MSÜ SINAVI ERTELENDİ Mİ?

ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre MSÜ sınavı, 29 Mart 2020 tarihinde saat 10:15'te yapılacak. Sınava girecek olan adaylar sınavın ertelenip ertelenmeyeceğini merak ediyorlar. Konu ile ilgili sorulan bir soruya ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün açıklama yaptı.

MSÜ SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI?

MSÜ giriş yerleri henüz belli olmadı. Sınav giriş belgeleri genellikle sınava 10 gün kala yayınlanıyor.

2020 MSÜ SORULARI NASIL OLACAK?

Sınava katılacak adaylara Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, sosyal bilimler testinden 20 ve fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yöneltilecek. Adaylara sınavda 135 dakika süre verilecek.

<p>Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un  aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın konuğu o

Milli Eğitim Bakanı Akşam TV'de... Serkan Fıçıcı'nın soruları yanıtladı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi

Tanklar sokaklara indi! Kızıl Meydanda askeri birlikler törene katıldı