• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
04 Nisan 2021 Pazar 20:03 | Son Güncelleme:

MSÜ 2021 soruları nasıldı? ÖSYM MSÜ soruları zor muydu, kolay mıydı?

MSÜ 2021 soruları nasıldı" ÖSYM MSÜ soruları zor muydu, kolay mıydı"

MSÜ sınavı bugün saat 10:15 itibarıyla başladı. Toplamda 135 dakika sürecek olan sınavda adaylara 120 soru yöneltildi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen sınavın sonuçları ise kılavuzda belirtilen tarihe göre 29 Nisan'da açıklanacak. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Peki, MSÜ 2021 soruları nasıldı? MSÜ soruları zor muydu, kolay mıydı?

27 Ocak ve 23 Şubat tarihlerinde başvuruları alınan MSÜ sınavı bugün düzenleniyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin düzenlendiği sınavda adaylara 120 soru için 135 dakika verildi. Puanlar sınava girilen yıl içerisinde geçerli olacaktır. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav sonucu ise belirtilen tarihe göre 29 Nisan'da düzenlenecektir. MSÜ 2021 soruları nasıldı? MSÜ soruları zor muydu, kolay mıydı?

MSÜ 2021 SORULARI NASILDI?

edebiyatta tek paragrafdan iki soru cevaplamak için paragrafı sekiz kere okumuşumdur. #MSU2021

Kolay mıydı ben mi yaptım karar veremiyorum #MSU2021

#MSU2021 Türkçe ilk 16 soru 7 dk sürdü pat diye çıkıyordu cevaplar dil bilgisi kolaydı

Türkçe 36.soruya geçtiğimde 1 saat bitmişti... #MSU2021

MSÜ KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

MSÜ puan hesaplama diğer sınavlarda olduğu gibi burada da net üzerinden yapılmaktadır. Puan hesaplama işlemi gerçekleştirilirken 4 yanlışın bir doğruyu götürdüğü unutulmamalıdır. Tüm adaylar girdikleri testten aldıkları nete göre ham puanlarını belirleniyor. Alınan ham puanlar doğrultusunda o testin ortalama ve standart sapması bulunur. Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacaktır.

MSÜ SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır

MSÜ 2021 puanları kaç yıl geçerli, taban puanı kaç? MSÜ puan hesaplaması nasıl yapılıyor?

MSÜ 2021 sınavına kaç kişi girdi? MSÜ bu yıl kaç başvuru yapıldı?

  • MSÜ 2021 soruları nasıldı
  • MSÜ 2021 soruları
  • MSÜ 2021 sınav yorumları
  • MSÜ soruları zor muydu
  • MSÜ soruları kolay mıydı
  • MSÜ soruları nasıl
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü

Artvin'de yayla göçleri başladı