İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.5709
  • 5.4057
  • 190.34
  • 103.003
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Özel Okul Teşvik 2017 Başvuruları başladı mı? Başvurular nasıl yapılacak?

MilliEeğitim Bakanlığınca Şehit ve Gazi yakınlarının yanı sıra eğitim ve öğretim desteği, yörenin kalkınmada öncelik derecesi ve gelişmişlik durumu, öğrencinin ailesinin gelir düzeyi, eğitim bölgesinin öğrenci sayısı, desteklenen öğrenci ve öğrencinin gideceği okulun başarı seviyeleri ile öncelikli öğrenciler gibi ölçütlerin ayrı ayrı veya birlikte dikkate alınmasıyla verilecek.

x

Başvurularda 75 bin kişinin belirtilen tarihlerde özel okullara kayıt  yaptırmaması halinde yeniden tercih alınmadan öğrencilerin önceki tercihleri  doğrultusunda ek yerleştirmeler yapılacak ve 29 Eylül itibarıyla 2017-2018  öğretim yılı eğitim ve öğretim desteği işlemleri tamamlanmış olacak.

MEB GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖZEL OKUL TEŞVİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), özel okullarda öğrenim  görecek öğrenciler için verilecek eğitim ve öğretim desteği başvuruları, 10 Ağustos - 6 Eylül arasında alınacak. 

Bakanlığın internet sitesinden, 5580 Sayılı Kanun Kapsamındaki Özel  Okullarda Öğrenim Gören/Görecek Öğrenciler İçin Verilecek Eğitim ve Öğretim  Desteği Uygulama e-Kılavuzu yayımlandı. Buna göre, eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak isteyen  öğrenciler, e-okul, özel okullar ise MEBBİS üzerinden 10 Ağustos-6 Eylül'de  başvurularını yapabilecek.

Tercih yapmaya hak kazanan öğrencilerin isimleri, 7 Eylül'de  Bakanlığın internet sitesinde yayımlanacak ve aynı gün öğrencilerin tercih  işlemleri de başlamış olacak. 14 Eylül'e kadar devam edecek olan tercih sürecinin  ardından 15 Eylül'de yerleştirme sonuçları ilan edilecek ve 15-22 Eylül'de nakil ve kesin kayıt işlemleri yapılacak.

Başvurularda 75 bin kişinin belirtilen tarihlerde özel okullara kayıt  yaptırmaması halinde yeniden tercih alınmadan öğrencilerin önceki tercihleri  doğrultusunda ek yerleştirmeler yapılacak ve 29 Eylül itibarıyla 2017-2018  öğretim yılı eğitim ve öğretim desteği işlemleri tamamlanmış olacak.

Okul Öncesi – 2.860 TL – 6 bin öğrenci

İlkokul – 3.440 TL – 15 bin öğrenci
Ortaokul – 4.000 TL – 15 bin öğrenci
Ortaöğretim – 4.000 TL – 15 bin öğrenci
Temel Lise 3.440 TL – 24 bin öğrenci

ÖZEL OKUL TEŞVİK ŞARTLARI

-TC vatandaşı olmak

-Okul öncesi eğitimde 19 Mart 2011 ile 19 Eylül 2012 tarihleri veya arasında doğmuş olmak.

-İlkokul birinci sınıflarda 30 Eylül 2016 tarihi itibariyle kayıt şartlarına sahip olmak

-Beşinci sınıfa devam edecekler 19 Eylül 2016 tarihi itibariyle ortaokul veya imam-hatip ortaokulu kayıt şartlarına sahip olmak.

-Ortaöğretime devam edeceklerin kurumlarının kayıt şartlarına sahip olmak,?*Eğitim öğretim desteği alırken 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonunda sınıf tekrarı yapmamış olmak,?

-Resmi/özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının ara sınıflarında kayıtlı olmak,?

-Eğitim ve öğretim desteği almak istediği okul türünün kayıt ve nakil şartlarına haiz olmak,?

5580 sayılı Kanunun 12'nci Maddesi çerçevesinde eğitim ve öğretim desteğinden faydalanmamış olmak.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Erzurum´da, şiddetli yağışın neden olduğu sel ve su baskını nedeniyle araç yollarda mahsur kaldı, bi

Karayolundaki göçük otomobili yuttu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

65 yaş aylığına 2. zam yolda

WhatsApp'ta 'grup görüntülü görüşme' dönemi

En Çok Okunanlar