• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
13 Ekim 2020 Salı 07:20 | Son Güncelleme:

MEB tablet dağıtımı 2020 ne zaman, başladı mı? Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB tablet dağıtımı 2020 ne zaman, başladı mı" Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır"

MEB tablet dağıtımının ne zaman yapılacağı binlerce öğrenci ve velisi tarafından araştırılıyor. Bugün yüz yüze eğitimde ikinci aşamanın başlamasına ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA destek noktaları ve tablet dağıtımı hakkında da konuştu. Peki, MEB tablet dağıtımı 2020 ne zaman, başladı mı?

MEB tablet dağıtımı ile ilgili gelişmeler öğrenciler ve veliler tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılacağını açıklamıştı. Bakan Selçuk, tabletlerin bu hafta itibari ile dağıtılmaya başlanacağını duyurdu...

MEB TABLET DAĞITIMI 2020 NE ZAMAN?

Yüz yüze eğitimde 2. aşamanın başlamasına ilişkin açıklamalarda bulunan Selçuk, "Tabletlerin dağıtımına bu haftadan itibaren başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU YAPILIYOR MU?

Ücretsiz tablet başvurusu yapılmıyor. Tabletler belirlenen kriterlerdeki öğrencilere dağıtılacak. Bakan Selçuk, yaptığı geçtiğimiz günlerde 500 bin tablet dağıtımına ilişkin şu açıklamaları yapmıştı;

"Tablet ve bilgisayar gereksinimleri karşılanacak. 500 bin öncelikli ihtiyaç sahibi öğrenciye gönderilecek. Belirlenen stratejiye göre dağıtımlar yapılacak. Ailelerin gelir düzeyi, kardeş sayısı gibi bazı kriterler belirlendi. Öncelikler bu kriterlere göre belirlenecek. Sivil inisiyatifler tarafından sunulan destekler de aynı strateji ile öğrencilere peyderpey ulaştırılacak."

<p>İzmir'in Seferihisar açıklarındaki depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama

Doğanlar Apartmanı'nda umutlu bekleyiş... 22 saat sonra anne ve 4 çocuğuna ulaşıldı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir depremi: Spor dünyası tek yürek

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Sisam Adası'nda hasara yol açtı