• $8,0936
  • €9,573
  • 496.514
  • 1144.45
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Eylül 2020 Cumartesi 14:08 | Son Güncelleme:

Lise stajları zorunlu mu, ne zaman başlayacak? MEB'den önemli staj açıklaması

Lise stajları zorunlu mu, ne zaman başlayacak" MEB'den önemli staj açıklaması

Meslek lisesi öğrencilerinin stajları ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise stajlarına ilişkin illere yazı gönderildi. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla illere gönderilen yazıda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencilerinin stajlarına başlayabilecekleri tarih açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise stajlarına ilişkin açıklama yapıldı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla illere gönderilen yazıda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencilerinin staj durumuna ilişkin önemli açıklamalar yer aldı.

LİSE STAJLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Açıklanan koşulların sağlanması halinde lise öğrencileri 28 Eylül tarihinden itibaren işletmede beceri eğitimi/stajlarına başlayabilecekler.

MEB STAJ AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla illere gönderilen yazıya göre Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencileri; işletmenin talebi, öğrenci velisinin izni ve Kovid-19 salgınına yönelik gerekli tedbirlerin işletmeler tarafından alınması şartıyla 28 Eylül tarihinden itibaren işletmede beceri eğitimi/stajlarına başlayabilecekler." açıklamasını yaptı.

<p>Editör:</p><p><span><a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.co

26 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kış ayında virüse karşı 5 önlem

Adana'da kocasının kıskançlık nedeniyle eve kilitlediği kadın koruma altına alındı