• $8,155
 • €9,7089
 • 457.312
 • 1393.24
25 Mart 2021 Perşembe 09:50 | Son Güncelleme:

4. 5. 6. 7. ve 8. sınıflar ne zaman sınav olacak? Ortaokul sınavları ertelendi mi, iptal mi oldu?

4. 5. 6. 7. ve 8. sınıflar ne zaman sınav olacak" Ortaokul sınavları ertelendi mi, iptal mi oldu"

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yüz yüze eğitim açıklaması geldi. MEB tarafından 5. 6. 7. ve 8. sınıfların yüz yüze sınavı ile ilgili beklenen duyuru yapıldı. Koronavirüs vakalarının son dönemde artması nedeniyle alınan kararda illerde vaka durumu ile ilgili planlama yapıldı. Peki, Ortaokul sınavları iptal mi oldu? 5. 6. 7. ve 8. sınıflar ne zaman sınav olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitim açıklaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) illere, ilkokul 4. sınıf ve ortaokul kademelerinde yüz yüze sınav uygulamalarına ilişkin yazı gönderdi. MEB tarafından 5. 6. 7. ve 8. sınıfların yüz yüze sınavı ile ilgili beklenen duyuru yapıldı. Peki, Ortaokulların yüz yüze sınavları ertelendi mi? 5. 6. 7. ve 8. sınıflar ne zaman sınav olacak?

ORTAOKULLARIN YÜZ YÜZE SINAVLARI ERTELENDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'in son dakika açıklamasında: "Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.

5. 6. 7. VE 8. SINIFLAR NE ZAMAN SINAV OLACAK?

Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5. 6. ve 7. sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacak.

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4. sınıflar ile ortaokulların 8. sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecek.

Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) illere, ilkokul 4. sınıf ve ortaokul kademelerinde yüz yüze sınav uygulamalarına ilişkin yazı gönderdi.

  Söz konusu yazıda MEB'in, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminde bütün risk gruplarındaki illerde tüm sınavların yüz yüze gerçekleştirileceğine ilişkin 2 Mart'ta illere yazı gönderdiği ancak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda, "düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli" illerdeki vaka artışı ve salgının seyri göz önünde bulundurularak yüz yüze sınav tarihlerine ilişkin yeni uygulamaların yapılacağı ifade edildi.

  Buna göre, yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar da okul ortamında yüz yüze yapılacak.

  "Yüksek" ve "çok yüksek" riskli illerde ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5, 6 ve 7. sınıflarında yapılması planlanan sınavlar, 26 Mart'a kadar yüz yüze yapılarak tamamlanacak.

  Bu tarihe kadar yapılamayan sınavlar ise ertelenerek ildeki vaka artışları ve salgının seyri de dikkate alınarak 3 Mayıs'tan itibaren yapılabilecek.

  Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4. sınıflar ile ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edecek.

  Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar da 3 Mayıs'tan önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecek.

  Mazereti nedeniyle sınava katılamayacak öğrenciler, ilgili öğretmenin belirleyeceği tarihte sınavlara alınacak.

  Bakanlık, dün yaptığı açıklama ile liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart'tan itibaren başlatılması planlanan yüz yüze sınavlarının da 3 Mayıs'tan itibaren yapılmaya başlanacağını bildirmişti.

  • yüz yüz eğitim
  • ortaokulların yüz yüze sınavları
  • milli eğitim bakanlığı
  • ortaokul sınavları
  <p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

  ABD'de koronavirüs salgınında son durum

  Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

  Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü

  Artvin'de yayla göçleri başladı