• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
10 Eylül 2020 Perşembe 09:46 | Son Güncelleme:

Sorumluluk sınavları nasıl olacak? MEB lise sorumluluk sınavı tarihi 2020

Sorumluluk sınavları nasıl olacak" MEB lise sorumluluk sınavı tarihi 2020

Lise sorumluluk sınavı ile hazırlık yeterlilik sınavı, ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılarak yapılacak. Mevcut durumda 12'nci sınıf öğrencileri için haziran ayında sorumluluk sınavı yapıldı. Diğer sınıflardaki öğrencilere ilişkin, "Eylül ayında yapılacak sınavlara katılacak olup herhangi hak kaybına uğramayacaklar." denilmişti. Sorumluluk sınavı ile ilgili beklenen açıklama MEB'den geldi.

Lise sorumluluk sınavı tarihleri belli oldu. Daha önce tüm sınıflara haziran ayında yapılması planlanan sorumluluk sınavı koronavirüs önlemleri çerçevesinde yalnızca 12'nci sınıf öğrencileri için yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sorumluluk sınavı ve hazırlık yeterlilik sınavının ihtiyaç halinde iki haftaya yayılarak yapılması planlandı.

LİSE SORUMLULUK SINAVI 2020 NE ZAMAN YAPILACAK?

Liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılarak 31 Ağustos-11 Eylül'de yapılacak.

SORUMLULUK SINAVI NASIL YAPILIR?

Sınavlar mümkün ise çok amaçlı salon, spor salonu, yemekhane gibi büyük mekanlarda uygulanacak. Bunun mümkün olmaması durumunda öğrencilerin oturma planı fiziki mesafe korunacak şekilde düzenlenecek.

SORUMLULUK SINAVI NEDİR?

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci ve ikinci dönemin ilk haftası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarafından yapılır.Yılsonu beceri sınavında başarısız olan öğrencilerin bu derslere ait sorumluluk sınavları, iş dosyası dikkate alınmaksızın yazılı ve/veya uygulamalı sınav şeklinde yapılır.

Bir dersin sorumluluğu, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması hâlinde kalkar.Sorumluluk sınavlarına itiraz edilmesi durumunda bu Yönetmeliğin 49 uncu madde hükümleri uygulanır.Eğitim ve öğretim yılı başında yapılan sorumluluk sınavı sonunda tek dersten başarısızlığı bulunan son sınıf öğrencileri için aynı usulle takip eden hafta içinde bir sınav daha yapılır.

<p>Avrupa sevdalısı aydınların asıl derdi ne? Neden bir  Avrupalı'dan daha 'Avrupa'cılar'? Avrupa öz

Avrupa'yı bize ışıltılı tablolar gibi çizenler kimler?

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır