• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
01 Ağustos 2019 Perşembe 10:02 | Son Güncelleme:

Lise kayıt tarihleri 2019 belli mi?

Lise kayıt tarihleri 2019 belli mi"

Lise kayıt tarihleri belli mi? araştırılan konular arasında yer alıyor. 2019 LGS'de tercih işlemleri 1-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

Lise kayıt tarihleri belli mi? sorusunun yanıtı arama motorunda araştırılıyor. Lise yerleştirme sonuçları MEB'in internet sitesi üzerinden açıklandı ve öğrenciler hangi liselerde okuyacaklarını öğrendi. LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla beraber sonuçlara göre herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler de ek tercihleri bekliyor 

2019 LİSE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? 

MEB'in yayınladığı kılavuzda yer alan bilgiye göre, yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları (açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç olmak üzere) sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.Nakil tarihleri ise şu şekilde: 

-Bu yıl birinci nakil tercihleri 29 Temmuz-2 Ağustos yapılacak. Sonuçlar 5 Ağustos’ta açıklanacak.

-İkinci nakil başvuruları 5-8 Ağustos yapılacak ve sonuçlar 10 Ağustos’ta belli olacak.

-Yerleşemeyen öğrenciler il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos’ta alınacak.

-Boş kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos’ta alınacak.

-Yatılılık başvuruları, 26-29 Ağustos’ta yapılacak.

-Nakil komisyonlarının yerleştirmeleri 6 Eylül itibarıyla tamamlanacak ve yeni eğitim öğretim yılı 9 Eylül’de başlayacak.

 

 

<p>Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Republique Meydanı’nda bir araya gelen on

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Çanakkale Boğazı yoğun sis nedeniyle çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı

Ağrı'da iki mevsim bir arada yaşanıyor