• $7,1684
  • €8,741
  • 415.564
  • 1483.02
20 Temmuz 2020 Pazartesi 09:56 | Son Güncelleme:

2020 LGS tercihleri başladı mı? MEB tercih yapma ekranı sizlerle

2020 LGS tercihleri başladı mı" MEB tercih yapma ekranı sizlerle

2020 LGS tercihleri için heyecanlı bekleyiş bugün sona eriyor. LGS sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde öğrencilerin erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih ve yerleştirme takvimi ve kılavuzu da açıklandı. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecek.

LGS tercihleri bugün başlıyor. LGS sınav sonuçları geçtiğimiz hafta içi açıklanmıştı. Sonuçların ardından tercih ve yerleştirme takvimi ve kılavuzu da yayınlandı. Kılavuza göre, Merkezi yerleştirme, merkezi sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezi Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacak...

LGS TERCİH TARİHLERİ 2020

Yerleştirme İşlemleri İçin Tercihleri 20 - 29 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek. Buna göre yarın başlayacak tercihlerin 10 gün içinde, 29 Temmuz günü saat 17.00’ye kadar onaylanması gerekiyor.

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZU

MEB LGS TERCİH YAPMA EKRANI

LGS TERCİHLERİ NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.

EBA LGS tercih danışmanlığı giriş nasıl yapılır?

Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.

Sınava katılmayan öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.

Tercih yapmayan veya tercihleri doğrultusunda hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir

LGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS tercih sonuçları, 10 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak.

LGS taban puanları 2020 açıklandı mı? Lise yüzdelik dilim ve taban puanları listesi

<p>FETÖ'nün kurulduğu 1967-1986 arasında, kadının adı ve yeri neydi? Kadını da çocuğu da kullanan FE

'FETÖ, elinin değdiği herkesi kategorize ediyor'

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü