• $8,6303
  • €10,3138
  • 495.1
  • 1415.34
07 Haziran 2021 Pazartesi 15:17 | Son Güncelleme:

LGS tercihleri ne zaman yapılacak? LGS sınav tercih tarihi 2021 açıklandı mı?

LGS tercihleri ne zaman yapılacak" LGS sınav tercih tarihi 2021 açıklandı mı"

LGS tercihleri, dün gerçekleşen sınavın ardından araştırılan konulardan oluyor. Bu yıl düzenlenen LGS sınavına 1 milyon 200 bin aday başvuruda bulundu. Saat 09:30'da başlayan sınav 2 oturumdan oluştu. Sözel ve sayısal sorulardan oluşan teste toplamda 90 soru yöneltildi. LGS sınav tercih tarihi açıklandı mı? LGS tercihleri 2021 ne zaman yapılacak?

LGS tercihleri, gündemde yer alan konu başlıklarından oldu. Sınava katılım sağlayan milyonlarca öğrenci, iyi bir lisede eğitim almak için uzun süredir sıkı bir çalışma içindeydiler. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilere iki oturumdan oluşan çoktan seçmeli 90 soru yöneltildi. Peki, LGS sınav tercih tarihi açıklandı mı? LGS tercihleri 2021 ne zaman yapılacak?

LGS TERCİHLERİ 2021 NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS tercihleri henüz belli olmadı. Tercih işlemlerinin sınav sonuçlarının açıklanması ile beraber yapılması bekleniyor.

GEÇEN YIL LGS TERCİHLERİ NASIL YAPILDI?

LGS tercih işlemi bireysel olarak https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmî ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden yapılabilecektir.

Merkezi yerleştirme, merkezi sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezi sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak.

MEB, bu yıl merkezi sınavla öğrenci alan okullara yönelik tercih sayısını 5'ten 10'a çıkarttı. Sınavla öğrenci alan okullarda merkezi sınav puanının eşitliği halinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8'inci, 7'nci ve 6'ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

LGS 2021 sınavı ne zaman bitecek? LGS sınavı 1. oturum ve 2. oturum kaçta başlıyor, kaçta bitiyor?

Bu yıl LGS sınavına kaç başvuru yapıldı? 2021 LGS sınavı kaç kişi girdi?

<p>AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen Akşam TV canlı yayınına konuk oldu. Şen, Aksam.com.t

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen: Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 51

Türkiye üretim üssü oluyor! İşte Türkiye'de akıllı telefon üreten firmalar

Yumurtanın hiç bilmediğiniz kullanım alanı

Galatasaray'da dev transfer operasyonu! 5 yıldız birden...