• $7,4385
  • €8,9771
  • 410.333
  • 1531.05
29 Mayıs 2020 Cuma 17:08 | Son Güncelleme:

LGS ne zaman?

LGS ne zaman"

LGS ne zaman? Çin'de başlayarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs tedbirleri kapsamında MEB sınavları erteleme kararı almıştı. LGS başvurusu hakkında detaylı bilgi haberimizde.

LGS ne zaman? Çin'de başlayarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs tedbirleri kapsamında MEB sınavları erteleme kararı almıştı. LGS başvurusu hakkında detaylı bilgi haberimizde.

LGS 2020 BAŞVURU NE ZAMAN?

Çin'de başlayarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs tedbirleri kapsamında MEB sınavları ertleme kararı almıştı. Yapılan son açıklamada Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER 2020 LGS başvuru 

MEB tarafından yapılan açıklama ile birlikte LGS sınavının bu yıl hangi tarihte yapılacağı geçtiğimiz aylarda yayınlanan MEB takviminde açıklandı. Başvurular Merkezî Olarak Bakanlık Tarafından Yapılacaktır. (Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler hariç)

Katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen LGS sorusunu yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “LGS zamanında yapılacak, ertelenme söz konusu değil. Hafta başında hem YKS’de hem de LGS’de çıkacak soruların konu dağılımı nasıl olacak bunları da paylaşacağız. Benim ailelere söyleyeceğim şey şu, hiçbir öğrenciyi zorla bir yere götüremezler. Bir öğrencinin dıştan değil de içten motivasyonu önemli, bunu yapabilmek için de çocuğun dengeli bir hayata ihtiyacı var. Bu iş sadece zihinsel bir şey değil, aynı zamanda hareketsel bir şey.” dedi.

<p>Akşam TV'de yayınlanan Oğuzhan Bilgin ile Sosyal İşler programında bu hafta 28 Şubat Postmodern d

28 Şubat darbesinin sosyolojik boyutu nedir?

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı