• $ 5,889
  • € 6,5329
  • 294.459
  • 121475
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

LGS soruları nasıl olacak? LGS 2020 ocak ayı örnek soruları yayınlandı mı?

LGS 2020 sorularının nasıl olacağı merak ediliyor. LGS 2020 ocak ayı örnek soruları yayınlandı mı? Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav 2020 yılında 7 Ocak’ta yapılacak. Sınava girecek olan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan örnek sorulara yoğun ilgi gösteriyorlar. Haberimiz içerisinden ocak ayı örnek soruları ile ilgili güncel açıklamaları takip edebilir, aralık ayı için yapılan duyuruya ulaşabilirsiniz.

LGS ocak ayı örnek soruları ile ilgili MEB son dakika açıklaması araştırılıyor. LGS soruları nasıl olacak? 7 Haziran 2020'de yapılacak Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav soruları ile ilgili açıklamalar her ay yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı örnek soruları resmi internet sitesi üzerinden yayınlıyor. Aralık ayı kitapçığının yayınlanmasının ardından sıra ocak ayı sorularında!

LGS OCAK AYI ÖRNEK SORULARI YAYINLANDI MI? 

LGS 2020 Ocak ayı örnek soruları henüz yayınlanmadı.  MEB Ocak örnek sorularının ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Haberimiz içerisinden güncel açıklamaları takip edebilirsiniz.

LGS ARALIK AYI SÖZEL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS ARALIK AYI SAYISAL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS SORULARI NASIL OLACAK?

Sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

LGS 2020 NE ZAMAN YAPILACAK?

Millî Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav tarihi, 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin iki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.


<p>Vali Kadir Çakır, Erdoğan Akdağ İlkokulu´nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. 1´inci sı

Karne Gününde Valinin Makam Aracındaki Türk Bayrağını Öptü

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!