• $7,1661
  • €8,7445
  • 415.321
  • 1483.02
21 Ağustos 2020 Cuma 14:26 | Son Güncelleme:

LGS 2. tercih başvuruları ne zaman yapılacak?

LGS 2. tercih başvuruları ne zaman yapılacak"

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen LGS sınavlarında ek tercihler devam ediyor. 1. nakil ile yerleşemeyen adaylar LGS 2. nakil başvurularını yapacak.

Merkezi yerleştirme sonuçlarına göre yerleşemeyen adaylar, geçtiğimiz haftalarda 1. yerleştirmelerinin yaptı. 

LGS 2.TERCİH BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Yerleştimeye esas 2. nakil tercih başvuruları 17-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak. 24 Ağustos 2020'de ise LGS 2. nakil sonuçları açıklanacak.

E-OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

2 VE 3. TERCİH BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yerleştirmeye esas nakiller, “Tercih ve Yerleştirme Takviminde” belirtilen tarih ve sürelerde 2 (iki) dönemde yapılacak. Her dönemde; Merkezî Sınav Puanı ile öğrenci alan okullar için enfazla 3 (üç), yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), pansiyonlu okullar için de en fazla 3 (üç) okul tercihi yapılabilecek.

Merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullara, yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ya da pansiyonlu okullara yerleşen öğrencilerden okul değiştirmek isteyenlerin, yerleştirmeye esas nakil döneminde tekrar yerel yerleştirme ile öğrenci alan okulları tercih etme zorunluluğu bulunmayacak.

Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacak. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecek.

<h3><strong>FENERBAHÇE'DE EROL  BULUT SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİYOR</strong></h3><p>Sarı-lacivertlile

Haftanın Futbol Başlıkları... Erol Bulut görevden alınacak mı?

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü