• $7,3976
  • €8,9623
  • 443.606
  • 1569.35
15 Ocak 2021 Cuma 10:05 | Son Güncelleme:

KPSS tercih sonuçları 2021 açıklandı! KPSS tercih sonuçları sorgulama ekranı haberde

KPSS tercih sonuçları 2021 açıklandı! KPSS tercih sonuçları sorgulama ekranı haberde

KPSS tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM başkanı Halis Aygün resmi hesabından 30 Aralık 2020 – 7 Ocak 2021 tarihleri arasında alınan KPSS tercihlerinin açıkladığını duyurdu. Adaylar KPSS tercih sonuçlarına ÖSYM'nin resmi sitesinden erişecek.

KPSS tercih sonuçları açıklandı. Uzun süredir beklenen tercih sonuçlarına yönelik açıklama ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapıldı. Adaylar tercihlerini 30 Aralık 2020 – 7 Ocak 2021 tarihleri arasında yapmıştı.  KPSS tercih sonuçlarına ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişim sağlanacak.  İşte KPSS tercih sonuçları sorgulama ekranı...

KPSS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Halis Aygün'ün konu hakkında yağtığı açıklama ise şu şekilde:

30 Aralık 2020 – 7 Ocak 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS-2020/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır.

Sonuçların adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.

KPSS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIYOR?

Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir.

Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacaktır. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına dahil edilen testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır. Adayların ASP’leri kullanılarak, ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanları hesaplanacaktır. KPSS puanlarının hesaplanmasında aşağıdaki formül kullanılacaktır. Böylece her KPSS puan türü için 100 üzerinden KPSS puan dağılımı elde edilmiş olacaktır. B Grubu Kadrolara yerleştirme ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılacaktır.

<p><span>Niğde'nin meşhur patatesi dondurmaya da lezzet katacak. 'Patatesli dondurma olur mu?' demey

Patatesli dondurma hem şaşırtıyor hem de tadanları kendine hayran bırakıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türk mühendisler yaptı! Samur suya indirildi

ABD'de güvenlik önlemleri arttırıldı! Askerler sokaklara indi