• $8,6295
  • €10,1303
  • 493.406
  • 1393.13
16 Eylül 2021 Perşembe 09:55 | Son Güncelleme:

KPSS tercih kılavuzu 2021 yayınlandı mı? KPSS lisans tercih ne zaman başlıyor, tarihler belli oldu mu?

KPSS tercih kılavuzu 2021 yayınlandı mı" KPSS lisans tercih ne zaman başlıyor, tarihler belli oldu mu"

KPSS lisans tercih tarihleri gündemde yoğun olarak araştırılmaya başlandı. 2021 KPSS oturumları Ağustos ayında ÖSYM tarafından uygulandı. Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile görüntüleyebiliyor. Sınava katılan adaylar sonuç ve tercihler ile ilgili aramalarını hızlandırdı. Peki, KPSS tercihleri ne zaman başlıyor? KPSS lisans tercih tarihleri belli oldu mu?

2021 KPSS oturumları Ağustos ayında ÖSYM tarafından uygulandı. KPSS, 1 Ağustos 2021, 7 Ağustos 2021 ve 8 Ağustos 2021 tarihlerinde uygulandı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılan öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 15 Ağustos 2021 tarihinde yapıldı. Peki, KPSS tercihleri ne zaman başlıyor? KPSS lisans tercih tarihleri belli oldu mu?

KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KPSS sonuçları 16 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak.

KPSS TERCİHLERİ BAŞLADI MI, NE ZAMAN BAŞLIYOR?

KPSS lisans tercih tarihleri henüz açıklanmadı. Alım yapılacak kadrolara göre tercih kılavuzunun yayınlanması halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

A GRUBU KADROLAR NEDİR?

Bakanlıklar, bunların başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

B GRUBU KADROLAR NEDİR?

kadroları 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin eki listelerde yer alan, genel ve katma bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür Bakanlığı, TeknoFest 2021 Turizm ve Teknoloji  Yarışması'

Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘Turizm Teknolojileri Yarışması'yla TeknoFest'te

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST'te incelemelerde bulundu

Çıplak gözle göremeyeceğiniz detaylar

Galatasaray Kayseri'de