• $7,815
  • €9,3436
  • 446.757
  • 1283.58
23 Ekim 2020 Cuma 09:27 | Son Güncelleme:

KPSS puanları geçerlilik süresi ne kadar? KPSS lisans ve ÖABT puanı kaç yıl geçerli?

KPSS puanları geçerlilik süresi ne kadar" KPSS lisans ve ÖABT puanı kaç yıl geçerli"

2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/ Eğitim Bilimleri/ Alan Bilgisi ve ÖABT) sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına 22 Ekim 2020 tarihinde saat 08.15'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebiliyor. Peki KPSS puanları kaç yıl geçerli 2020?

KPSS puanlarının kaç yıl geçerli olduğu gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. 2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/ Eğitim Bilimleri/ Alan Bilgisi ve ÖABT) sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar aldıkları puanların kaç sene geçerli olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, KPSS puanları kaç yıl geçerli 2020? KPSS lisans ve ÖABT puanı kaç yıl kullanılıyor?

KPSS PUANLARI KAÇ YIL GEÇERLİ?

2020-KPSS sonuçları, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için 2020-KPSS'de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Bu süreler içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınavın sonucunun açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

KPSS branş sıralaması ne zaman açıklanacak? KPSS branş sıralaması nedir, ne işe yarar?

2020-KPSS’ye Ortaöğretim veya Ön Lisans düzeyinden giren adayların takip eden KPSS B Grubu Lisans sınavına girmeleri hâlinde, KPSS B Grubu Lisans sınavı sonucunun açıklanma tarihi itibarıyla KPSS Ortaöğretim veya Ön Lisans sınav sonuçlarının geçerliliği sona erer; takip eden KPSS A Grubu sınavına girmeleri KPSS Ortaöğretim veya Ön Lisans sınav sonuçlarını etkilemez.

KPSS tercih robotu 2020: KPSS tercih kılavuzu yayınlandı mı?

2018-KPSS’ye Ortaöğretim veya Ön Lisans düzeyinden giren adayların 2020-KPSS Lisans sınavına girmeleri hâlinde, bu sınav sonucunun açıklanma tarihi itibarıyla KPSS Ortaöğretim veya Ön Lisans sınav sonuçlarının geçerliliği sona erecektir.

2019-KPSS sonuçları sonuçların açıklandığı tarihten itibaren iki yıl geçerliliğini korumaktadır. 2019- KPSS’ye giren adaylardan A Grubu veya öğretmen kadrolarına başvurmak isteyenler, istedikleri takdirde puanlarını yükseltmek için 2020-KPSS'ye girebileceklerdir.

KPSS kaç puanla nereye atanabilirim? KPSS 60, 65, 70, 75, 80 puanla nereye girebilirim 2020?

KPSS hemşirelik puan türü nedir? Hemşirelik KPSS P3 nedir, nasıl hesaplanır?

KPSS P1, P2, P3 nedir, nasıl hesaplanır? KPSS P1 ile alım yapan kurumlar hangileri?

KPSS P121 puan türü nedir? KPSS ÖABT öğretmenlik puan türü hangisidir?

KPSS 3.10 maddesi nedir? KPSS puanlarınız hesaplanmamıştır ne demek?

Polislik puan türü hangisidir? KPSS polislik puanları 2020 nedir?

<p>Bursa'da cezaevine oğlunu ziyarete giden Sadık Çayır'ın, husumetlileri tarafından 9 kurşun sıkıla

Cezaevi önünde pusu kurup 9 kurşun sıkmıştı: Arkadaşımın öcünü aldım

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gizemli monolit ortadan kayboldu

Görüntüler viral oldu: Atmosfere giren göktaşı geceyi adeta gündüze çevirdi