• $9,3339
  • €10,8605
  • 529.551
  • 1417.7
22 Eylül 2021 Çarşamba 11:50 | Son Güncelleme:

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak? 2021 2022 KPSS ortaöğretim başvuruları başladı mı?

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak" 2021 2022 KPSS ortaöğretim başvuruları başladı mı"

KPSS ortaöğretim sınavı ile ilgili gelişmeler adaylar tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz hafta KPSS lisans ve ÖABT sonuçları açıklandı. Ortaöğretim mezunları ise ne zaman KPSS ortaöğretim oturumuna katılabileceklerini araştırmaya başladı. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak? 2022 KPSS ortaöğretim başvuruları başladı mı?

2021 2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı, ortaöğretim kurumlarından (lise, meslek lisesi) mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde (iki yıl) mezun olabilecek durumda bulunanlar içindir. Memur olmak isteyen ortaöğretim mezunları KPSS'ye ne zaman girebileceklerini araştırıyor. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak? 2022 KPSS ortaöğretim başvuruları başladı mı?

2021 2022 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN?

KPSS ortaöğretim sınavı bu sene yok. İki senede bir yapılan KPSS ortaöğretim 2020 yılında yapılmıştı. Yeni sınav önümüzdeki sene (2022) yapılacak. 2020'de KPSS ortaöğretime katılan adayların puanları bu 2 yıl içinde geçerli olacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NEDİR?

Sınava, ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabileceklerdir.

Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

a) A Grubu Kadrolar; Bakanlıklar, bunların başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin eki listelerde yer alan, genel ve katma bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

  • kpss ortaöğretim 2021 var mı
  • kpss ortaöğretim 2022 ne zaman
  • kpss ortaöğretim başvuruları
  • kpss ortaöğretim bu sene var mı
  • 2021 kpss ortaöğretim yok mu
  • kpss ortaöğretim sınav tarihi 2022
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar