• $8,6474
  • €10,1462
  • 494.72
  • 1393.54
16 Eylül 2021 Perşembe 09:52 | Son Güncelleme:

2022 KPSS ortaöğretim ne zaman yapılacak? KPSS ortaöğretim bu sene var mı, başvuru tarihleri açıklandı mı?

2022 KPSS ortaöğretim ne zaman yapılacak" KPSS ortaöğretim bu sene var mı, başvuru tarihleri açıklandı mı"

KPSS ortaöğretim başvuru tarihleri gündemde merakla araştırılan konular arasında yerini aldı. Ortaöğretim kurumlarından mezun olan ve memur olmak isteyen kimseler ÖSYM tarafından uygulanan KPSS sınavına katılıyor. KPSS ortaöğretim sınav tarihleri ÖSYM tarafından duyuruluyor. Peki, KPSS ortaöğretim ne zaman, bu sene var mı? 2022 KPSS ortaöğretim başvuru tarihleri açıklandı mı?

KPSS lisans ve ÖABT sonuçlarının açıklanması ile KPSS ortaöğretim sınavı ile ilgili aramalar da hız kazandı. KPSS Ortaöğretim Sınavı, ortaöğretim kurumlarından (lise, meslek lisesi) mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde (iki yıl) mezun olabilecek durumda bulunanlar içindir. Memur olmak isteyen ortaöğretim mezunları KPSS'ye ne zaman girebileceklerini araştırıyor. Peki, KPSS ortaöğretim ne zaman, bu sene var mı? 2022 KPSS ortaöğretim başvuru tarihleri açıklandı mı?

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN, BU SENE VAR MI?

KPSS ortaöğretim sınavı bu sene yapılmayacak. İki senede bir yapılan KPSS ortaöğretim 2020 yılında gerçekleşmişti. Yeni sınav 2022 yılında yapılacak. 2020'de KPSS ortaöğretime katılan adayların puanları bu 2 yıl içinde geçerli olacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NEDİR?

Sınava, ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabileceklerdir.

Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

a) A Grubu Kadrolar; Bakanlıklar, bunların başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin eki listelerde yer alan, genel ve katma bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

<p>'TeknoFest gerçekten de dünyada rekor kırıyor ama rakamları  bilmesek bile biz gelen ilgilerden r

TeknoFest 2021: Yeni Yeteneklerin Keşfi ve Milli Başarıların Sergisi

Adıyaman'da heyecanlandıran keşif

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST'te incelemelerde bulundu

Çıplak gözle göremeyeceğiniz detaylar