• $7,402
  • €8,9683
  • 438.002
  • 1467
25 Aralık 2020 Cuma 09:33 | Son Güncelleme:

KPSS ortaöğretim ebe atama puanları 2020! KPSS ortaöğretim ebe atama puanları açıklandı mı?

KPSS ortaöğretim ebe atama puanları 2020! KPSS ortaöğretim ebe atama puanları açıklandı mı"

KPSS ortaöğretim ebe atama puanları yoğun ilgi gösterilen konu başlıklarından oldu. Dün, KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı. Adaylar aldıkları puan doğrultusunda KPSS ortaöğretim ebe atama puanlarını da merak etti. Peki, KPSS ortaöğretim ebe atama puanları açıklandı mı? Bu yıla ait KPSS ortaöğretim ebe atama puanları...

KPSS ortaöğretim ebe atama puanları hakkında detaylar öğrenilmek isteniyor. ÖSYM dün, KPSS ortaöğretim sonuçlarını tüm adayların erişimine açtı. Sınava katılım sağlayan adaylar KPSS ortaöğretim ebe atama puanları açıklandı mı? sorusuna yanıt aramaya başladı. 2018 yılında en yüksek puan 75 olmuştu.

KPSS ORTAÖĞRETİM EBE ATAMA PUANLARI AÇIKLANDI MI?

KPSS ortaöğretim ebe atama puanları henüz belli değil. Fakat önceki yıllarda alımlarda en az 70 puan şartı aranmıştı.

KPSS PUAN HESAPLAMASI

Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek'te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır.

Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı(1 net) olması gerekmektedir.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacak. Adayların ASP'leri kullanılarak, ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanları hesaplanacak. KPSS puanlarının hesaplanmasında aşağıdaki formül kullanılacak. Böylece her KPSS puan türü için 100 üzerinden KPSS puan dağılımı elde edilmiş olacak. B Grubu Kadrolara yerleştirme ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılacak.

<p>24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, Ankara'nın gündemini ve siyasette yaşanan son gelişmeleri

Restoran ve kafelerde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin Erzurum Olağan Kongresi'ne canlı bağlantı ile katıldı

Define için 45 metre tünel kazmışlar! Suç üstü yakalandılar