• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
26 Kasım 2020 Perşembe 17:59 | Son Güncelleme:

KPSS önlisans sonuçları açıklandı!

KPSS önlisans sonuçları açıklandı!

KPSS önlisans sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından 25 Ekim'de düzenlenen sınav sonrası adaylar tercihlerini yapacak. Öğrenciler, KPSS önlisans sonuçlarına, ÖSYM'nin AİS sayfası üzerinden giriş yaptıktan sonra T.C Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.

KPSS önlisans sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 25 Ekim 2020 tarihinde sınav düzenlenmişti. Adaylar uzun zamandır ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyordu. Yoğun bir katılımın olduğu sınav sonrası öğrenciler tercihlerini yapacak. 

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANIR MI?

KPSS Önlisans sonuçları açıklandı. Sınav sonuçları, yeni bir sınavın yapılmaması durumunda, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam edecek.

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

2020-KPSS’ye ön lisans düzeyinden giren adayların takip eden KPSS B Grubu Lisans sınavına girmeleri hâlinde, KPSS B Grubu Lisans sınavı sonucunun açıklanma tarihi itibarıyla KPSS ön lisans düzeyindeki sınav sonuçlarının geçerliliği sona erer; takip eden KPSS A Grubu sınavına girmeleri “KPSS Ön Lisans” sınav sonuçlarını etkilemez.

KPSS ÖNLİSANS SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ

Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır.

Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir.

Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacaktır. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına dahil edilen testlerin her birinden standart puanı olması gerekir.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların ASP’leri kullanılarak, ön lisans düzeyi için KPSSP93 puanları hesaplanacaktır. KPSS puanlarının hesaplanmasında aşağıdaki formül kullanılacaktır. Böylece her KPSS puan türü için 100 üzerinden KPSS puan dağılımı elde edilmiş olacaktır. B Grubu Kadrolara yerleştirme ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılacaktır.

<p>Bildiğiniz tüm futbol programlarını unutun. Futbolu Bilen “Var” 360 ekranlarında ezbe

Futbolu Bilen “Var” ile taraftarın sesi stüdyoya gelecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüsten korunmak için göldeki adacıkta yaşamaya başladı

Sivas'taki Altınkale'de kar yağışının ardından güzel görüntüler oluştu