• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
1 Ekim 2021 Cuma 09:43 | Son Güncelleme:

KPSS önlisans ne zaman yapılacak, bu sene yok mu? 2022 KPSS önlisans sınav ve başvuru tarihleri belli oldu mu?

KPSS önlisans ne zaman yapılacak, bu sene yok mu" 2022 KPSS önlisans sınav ve başvuru tarihleri belli oldu mu"

Memur olmak isteyen binlerce önlisans mezunu aday KPSS sınavına katılmak istiyor. KPSS lisans sınavı her sene yapılırken, KPSS önlisans sınavı iki senede bir yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda KPSS lisans oturumları tamamlandı. Peki, KPSS önlisans ne zaman yapılacak, bu sene yok mu? 2022 KPSS önlisans sınav ve başvuru tarihleri belli oldu mu?

KPSS önlisans sınav ve başvuru tarihleri yoğun olarak araştırılıyor. Memur olma hayali kuran binlerce önlisans mezunu ÖSYM tarafından düzenlenecek sınava katılmak istiyor. KPSS önlisans oturum tarihleri ÖSYM sınav takviminde açıklanıyor. Peki, KPSS önlisans ne zaman yapılacak, bu sene yok mu? 2022 KPSS önlisans sınav ve başvuru tarihleri belli oldu mu?

KPSS ÖNLİSANS NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS'nin ön lisans mezunlarına yönelik oturumları, 2 yılda bir gerçekleştiriliyor. En son 2020'de yapılan KPSS Ortaöğretim ve Ön lisans oturumu, 2021 yılında yapılmayacak.

2022 KPSS ÖNLİSANS TARİHİ BELLİ OLDU MU?

2022 KPSS önlisans sınav ve başvuru tarihleri ÖSYM tarafından sınav takvimi kapsamında planlanacak. Sınav tarihinin belli olması halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

KPSS PUANI GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR?

2020-KPSS Ön Lisans Sınavı, ön lisans programlarından (iki yıllık meslek yüksekokulları ve dengi açıköğretim) mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde (iki yıl) mezun olabilecek durumda bulunanlar içindir.

Sınav sonuçları, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

2020-KPSS'ye ön lisans düzeyinden giren adayların takip eden KPSS B Grubu Lisans sınavına girmeleri hâlinde, KPSS B Grubu Lisans sınavı sonucunun açıklanma tarihi itibarıyla KPSS ön lisans düzeyindeki sınav sonuçlarının geçerliliği sona erer; takip eden KPSS A Grubu sınavına girmeleri "KPSS Ön Lisans" sınav sonuçlarını etkilemez.

B GRUBU KADROLARA YERLEŞTİRME

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır. Yerleştirmede adayların ÖSYM'ye internet yoluyla gönderdiği bilgiler esas alınacaktır. Yerleştirme sonuçları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, adaylara ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğüne internet yoluyla, elektronik ortamda bildirilecektir.

B GRUBU KADROLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır. Ancak atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi