• $7,6961
  • €8,9835
  • 459.941
  • 1102.65
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
17 Ağustos 2020 Pazartesi 08:33 | Son Güncelleme:

2 yıllık KPSS ne zaman yapılacak?

2 yıllık KPSS ne zaman yapılacak"

Kamu Personeli Seçme Sınavı için lisans başvuruları belirlenen tarihlerde tamamlanmıştı. Başvuru yapamayanlar adaylar için ise geçtiğimiz günlerde geç başvurular alınmıştı.

Ön lisans KPSS 2 yıllık üniversite bölümü okuyup bitirmiş olan öğrenciler için düzenleniyor. Geçtiğimiz günlerde Kamu Personeli Seçme Sınavı için lisans başvuruları belirlenen tarihlerde tamamlanmıştı.

ÖN LİSANS KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS ön lisans oturumu 25 Ekim’de yapılacak.

KPSS ortaöğretim oturumu ise 22 Kasım'da gerçekleştirilecek.

KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI NEDİR?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir. 

<p>Astım, çocuklarda en sık görülen kronik hastalıkların başında geliyor. Bebeklik döneminde alerjiy

Çocuklarda astım hastalığı belirtileri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bolu Dağı ulaşıma kapandı

Pençe-Kaplan Operasyonu'nda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi