• $9,5414
 • €11,0792
 • 549.746
 • 1509.2
28 Eylül 2021 Salı 09:41 | Son Güncelleme:

KPSS 2021 branş sıralaması açıklandı! KPSS branş bazında sıralama nedir, nereden bakılır?

KPSS 2021 branş sıralaması açıklandı! KPSS branş bazında sıralama nedir, nereden bakılır"

KPSS branş bazında sıralamalar gündemde yoğun olarak araştırılan konular arasında yerini aldı. 2021 Kamu Personel Seçme Sınavına (2021-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları açıklandı. Peki, KPSS branş bazında sıralama nedir, nasıl bakılır? İşte KPSS 2021 branş sıralaması ile ilgili merak edilenler...

2021 KPSS-Lisans: Branş Bazında Sıralamalar ÖSYM tarafından açıklandı. Yayımlanan duyuruda 2021 Kamu Personel Seçme Sınavına (2021-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldığı duyuruldu. Peki, KPSS branş bazında sıralama nedir, nasıl bakılır?

KPSS 2021 BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR BELLİ OLDU

2021 Kamu Personel Seçme Sınavına (2021-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır.

ÖSYM KPSS BRANŞ BAZINDA SIRALAMA SORGULAMA EKRANI

BRANŞ BAZINDA SIRALAMA TEKNİK AÇIKLAMA İÇİN TIKLAYIN

KPSS 2021 BRANŞ BAZINDA SIRALAMALARA NASIL BAKILIR?

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

 • KPSS 2021 branş sıralaması
 • KPSS 2020 branş sıralaması
 • KPSS branş sıralaması
 • KPSS branş sıralaması nedir
 • KPSS branş sıralaması nasıl bakılır
 • ösym branş sıralamasına nasıl bakılır
 • branş sıralaması sorgulama
<p>Ankaralılar AKM Millet Bahçesi'nde yeşille buluşacak. Başkent'e yeni soluk getirecek millet bahç

AKM Millet Bahçesi açılıyor

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu