• $7,3454
  • €8,9346
  • 437.502
  • 1536.11
22 Mart 2020 Pazar 12:46 | Son Güncelleme:

KPSS başvuru tarihi ve sınav ücreti nedir?

KPSS başvuru tarihi ve sınav ücreti nedir"

KPSS 2020 yılında da heyecanla bekleniliyor. KPSS başvuru tarihi ÖSYM sınav takvimi ile duyuruldu. Memur olmak isteyen adayların belirtilen tarihlerde başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Sınav ortaöğretim, lisans ve ön lisans mezunları için gerçekleştiriliyor. Adaylar mezuniyet durumlarına uygun olan oturumlara başvuruyorlar. KPSS başvuru ve sınav tarihlerine haberimiz içerisinden ulaşabilir, güncel açıklamaları takip edebilirsiniz.

KPSS başvuru tarihi ve sınav ücreti merak edilen konular arasında yer alıyor. KPSS ne zaman yapılacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı her yıl belirli tarihlerde düzenleniyor.  Haberimiz içerisinden KPSS tarihleri ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

KPSS LİSANS NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 19 Temmuz'da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 25 Temmuz'da, 2. gün oturumları 26 Temmuz'da gerçekleştirilecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 9 Ağustos'ta gerçekleştirilecek. KPSS sonuçları ise 10 Eylül'de erişime açılacak.

Sınav başvuruları; 5-20 Mayıs 2020 tarihleri arasında alınacak. Belirlenen geç başvuru günü de 9 Haziran 2020 olarak belirlendi.

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ

Sınav başvuruları; 12-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak. Söz konusu sınavın geç başvuru günü ise 8 Eylül 2020 olarak belirlendi.

KPSS 2020 BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS ücreti ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Başvuru tarihleri içerisinde yayınlanacak olan kılavuz içerisinde 2020 sınav ücretleri de yayınlanacak.

<p>İstanbul'da kaçak yollarla ülkeye sokulan oyuncakların bulunduğu depoya baskın düzenlendi. Bağcıl

Kaçak oyuncak deposuna baskın anı görüntülendi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...