İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0969
  • 4.9897
  • 173.95
  • 107.266
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

KPSS tercih sonuçları açıklandı!

KPSS tercih sonuçları ile ilgili tüm merak edilenler. Tercih sonuçlarını merak eden adaylar, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden sonuçlarına ulaşabilirler.

x

ÖSYM, yerleştirme sonuçlarını ilan ettikten sonra adaylar ve kurumlar için sonuç belgesi gönderimi yapılmayacak. KPSS 2017/1 yerleştirme sonuçları sadece ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. Bir kadro ya da pozisyon için yerleştirme işlemi gerçekleştirilen aday, atanmak için doğrudan yerleştirilmiş olduğu kamu kurumuna veya kuruluşuna başvuru yapacak. 

KPSS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI!

KPSS 2016 için 6 milyona yakın kişi başvuru yaptı. Oldukça zorlu bir süreci atlatan yüzbinlerce aday tercih sonuçları için ÖSYM’nin sayfasını sık sık kontrol ediyor. Peki KPSS için kesin bir tarih verildi mi? ÖSYM konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmamasına rağmen geçtiğimiz yıl göz önüne alındığından bugün KPSS sonuçlarının açıklanabileceği öngörülüyor. Eğer bugün açıklanmazsa 1 hafta içinde kesin açıklanacağı belirtiliyor.

KPSS YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

2017 yılı için merkezi atama için yapılacak olan KPSS 2017/1 tercih işlemleri ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Yerleştirme işlemleri yapıldıktan sonra aynı puanı almış adaylar içinden mezuniyet tarihi daha erken olanlara, mezuniyet tarihleri de aynı olanlardan içinden yaş olarak büyük olanlara öncelik hakkı tanınacaktır.

KPSS ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde bulunan kadrolar için yerleştirme işlemlerinde, ÖSYM tarafından mezun olunan program, sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet ile pozisyonlar ve kadrolar için aranan nitelikler arasında tutarlılık kontrolü yapılacaktır. Yapılacak olan kontrol sonrasında tutarsızlık olması durumunda aday tarafından yapılmış olan tercih işlemi iptal edilecek. Adayların yerleştirme işlemlerinde ÖSYM’nin kayıtlarında yer alan bilgiler esas alınacak. Tercihler sonucunda yerleştirme işlemi yapılan aday için gerçeğe uygun olmayan husus tespit edilirse, kamu kurum ve kuruluşları için ataması yapılmaz. Bu durumdan dolayı da adaylar, hak iddiasında bulunamazlar.

KPSS ile yapılacak olan yerleştirmede, adayların KPSS puanlarına ve tercih sıralarına göre pozisyonlara ve kadrolar için işlem yapılacak. İlk tercihine kendisinden daha yüksek puana sahip olan aday yerleştirilen ikinci tercihine, ikinci tercihine daha yüksek puanlı aday yerleştirilen üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılır. Aday tarafından yapılan tüm tercihler bu şekilde işlem görür. Son tercihine de yerleşemeyen aday, bir sonraki yerleştirme süresini bekleyecektir.

KPSS tercih sonuçları açıklanması ile ilgili ÖSYM bir açıklama yapmadı.2017/5 KPSS Sağlık Bakanlığı tercihleri 10 gün sonra açıklanmıştı.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

 

Kemal Kılıçdaroğlu seçimin tarihini unuttu

Kılıçdaroğlu seçimin tarihini unuttu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Anzak Koyu'nda 'Şafak Ayini' yapıldı

En Çok Okunanlar