• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
13 Ekim 2021 Çarşamba 09:09 | Son Güncelleme:

2021 2022 iYEP sınav takvimi haberimizde! iYEP nedir, katılım nasıl sağlanır?

2021 2022 iYEP sınav takvimi haberimizde! iYEP nedir, katılım nasıl sağlanır"

iYEP sınavı hakkında detaylar araştırılıyor. İlkokul 3. sınıfa giden öğrencilerin Türkçe ve Matematik derslerinden İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) öğrencilerin eksik öğrenmelerinin giderilmesini, psikososyal alanda desteklemesini sağlamaktadır. iYEP sınavı nedir, katılım nasıl sağlanır? Haberimizin içerisinden iYEP sınav takvimi ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

2021 202 iYEP sınav takvimi belli oldu. Konuya dair detaylı bilgi almak isteyenler araştırmalarında iYEP sınavı nedir, nasıl başvurulur? sorusuna yanıt aramaya başladı. İlkokulların 3'üncü ve 4'üncü sınıflarına devam eden ve önceki yıllarda Türkçe ve matematik derslerinden kazanımları yeterli düzeyde elde edemeyen öğrencileri kapsıyor. İşte detaylar...

İYEP SINAVI NEDİR?

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP), önceki eğitim ve öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe ve matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve İYEP kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen 3 ve 4'üncü sınıf öğrencilerinin, bu kazanımlara ulaşmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen bir programdır.

İYEP'e dahil olan öğrenciler, eksiklikleri doğrultusunda okullarda yetiştirme programına alınacak. Velilerden ise hiçbir ad altında ücret talep edilmeyecek.

İYEP 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ

İYEP'E KATILIM NASIL SAĞLANIR?

İYEP öğrenci belirlemesi için ilkokullarda okul komisyonu kurulacak. Komisyon, ekim ayının 3'üncü haftasında sınıf öğretmenleri tarafından tespit edilen öğrencilerin programa katılım durumunu kararlaştıracak. Sınıf öğretmenleri; öğrencilere, İYEP belirleme aracını uygulayacak ve cevaplar e-Okul Yönetim Bilgi Sistemindeki İYEP Modülü'ne işlenecek. Böylece hangi öğrencinin İYEP'e dahil olacağı belirlenmiş olacak.

İYEP'İN AMAÇLARI

Öğrencilerin Türkçe ve matematik derslerinde İYEP kapsamında belirlenen kazanımlara ulaşmalarını sağlayacak etkinlikler ve öğrenme yaşantıları planlamak.

Programa dâhil edilen öğrencilerin beklenen öğrenme seviyesine ulaşmasına yardımcı olmak.

Sonraki eğitim kademelerinde ortaya çıkması muhtemel uyum sorunlarını önlemek.

Öğrencilerin psikososyal açıdan desteklenmesini sağlamak.

Akademik başarısızlıktan kaynaklanan devamsızlıkların önüne geçmek,

Sorun çözebilen, iletişime ve öğrenmeye açık, özgüven ve sorumluluk sahibi sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine imkân sağlamak.

  • iYEP sınavı nedir
  • iYEP sınav takvimi 2021 2022
  • iYEP kimler katılır
  • iYEP nedir
  • iYEP 2021
  • 3. sınıf iYEP soruları
<p>İstanbul merkezli 15 ilde DHKP-C terör örgütüne operasyon düzenlendi. 126 şüpheli hakkında gözalt

DHKP-C terör örgütüne operasyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı