• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
13 Mayıs 2020 Çarşamba 15:04 | Son Güncelleme:

İOKBS Bursluluk sınav tarihi belli oldu!

İOKBS Bursluluk sınav tarihi belli oldu!

MEB bünyesinde gerçekleşen sınavda aday öğrenciler şartları tutuyorsa belirlenen puanları aldıklar taktirde devlet tarafından verilen burs ya da yatılı eğitim kazanır.

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İOKBS Bursluluk sınav tarihi belli oldu mu? soruları öğrenciler ve veliler tarafından merak edilen konular arasında yerini korumaya devam ediyor .Milli Eğitim Bakanlığı tarafında her yıl yapılan sınavda adaylar istenilen puan aldığı ve şartları sağladığı taktirde devlet burs ya da yatılı eğitim imkanı sağlıyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik düzenlenen Bursluluk sınavı hakkında detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

MEB bünyesinde gerçekleşen sınavda aday öğrenciler şartları tutuyorsa belirlenen puanları aldıklar taktirde devlet tarafından verilen burs ya da yatılı eğitim kazanıyor. MEB'in açıkladığı yeni sınav takviminde bu sene Bursluluk sınavı 6 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavda hangi konulardan sorumlu olacağını da açıkladı.

BURSLULUK SINAVI NEDİR?

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Türkiye'de her yıl düzenlenen bir bursluluk sınavıdır. Sınavı kazanan adaylar eğer şartları tutuyorsa burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanır.

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır