• $9,5209
  • €11,0949
  • 546.827
  • 1455.42
25 Eylül 2021 Cumartesi 23:39 | Son Güncelleme:

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB 2021 İOKBS bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı?

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak" MEB 2021 İOKBS bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı"

2021 İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. İlköğretim ve Ortaöğretim'de okuyan öğrencilerin İOKBS sınavları 5 Eylül tarihlerinde gerçekleşmişti. Sınav sonrası sonuçlar için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) gelecek açıklamaya çevrildi. Peki İOKBS bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), sınav sonuçları gündemde araştırılan konular arasında. 5 Eylül'de İOKBS bursluluk sınavına giren öğrencilerin yakından takip ettiği sonuçlara ilişkin merak edilen MEB duyurularına ilişkin detayları bu haberimizde derledik. Peki Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İOKBS 2021 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

BURSLULUK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu yıl 25 Nisan'da yapılması beklenen Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı (İOKBS) korona virüs nedeniyle ertelenmiş, 5 Eylül tarihinde yapılmıştı. MEB İOKBS sonuçları için eylül ayını işaret etmişti. 5,6,7,8, 9,10 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin girdiği İOKBS'nin sonucu takvime göre 28 Eylül'de açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İOKBS Bursluluk sınav sonuçlarının 28 Eylül 2021'de meb.gov.tr adresinden duyurulacağını bildirdi.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde 'Sınav Sonuç Belgesi'ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

İOKBS NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl belirlenen tarihlerde uygulanan Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS), İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ismini aldı.

Ortaokulun 5-6-7-8 ve lise hazırlık sınıfı ile 9-10-11 sınıfında eğitim gören öğrencilerin devletten düzenli burs alabilmek için katıldıkları sınav olan İOKBS sınavına her yıl binlerce öğrenci başvuruyor.

Ekonomik durumu yetersiz öğrencileri desteklemek adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavıdır. Sınavı kazanan adaylar eğer şartları tutuyorsa burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin girdiği sınavda, açıklanan kontenjan kadar öğrencilere burs imkanı sağlanır.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu