• $8,0952
  • €9,5685
  • 494.946
  • 1144.45
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
31 Ağustos 2020 Pazartesi 10:04 | Son Güncelleme:

Hibrit model eğitim sistemi nedir?

Hibrit model eğitim sistemi nedir"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hibrit eğitim sisteminin uygulanabileceğini bildirmişti.

Hibrit eğitim sistemi karma eğitim olarak da biliniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasında ilk sinyallerini verdiği söz konusu model, okulların açılmasına ilişkin alternatif planlamları içeriyor.

HİBRİT EĞİTİM SİSTEMİ NEDİR?

Karma öğrenme, hibrid öğrenme, karışık öğrenme olarak da bilinen harmanlanmış öğrenme; en sade tanımıyla geleneksel eğitim metodunun çevrimiçi (online) eğitim materyalleriyle zenginleştirilmesi yani harmanlanması olarak tanımlanmaktadır. Kullanılan teknolojilerin yanı sıra farklı eğitim felsefelerinin geleneksel öğrenme ortamında birlikte kullanılması da harmanlanmış öğrenme olarak tanımlanmaktadır.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son yaptığı açıklamada okulların açılış tarihine ilişkin şu ifadeleri kullandı;

"Uygulanamayacak hiçbir şeyi biz önermek istemeyiz. Uygulanabilir olduğuna taraflarca tartışıldıktan sonra öğrencilerimiz, çocuklarımız, evlatlarımız için en uygun olan çözüm şeklini geliştirmek noktasında bir yaklaşım içinde oluruz. Açıklanan özetle şöyle bir durum; 31 Ağustos'ta okulların açılacağı, bir takvimin belirtilmesi gerekiyor olduğu için açıklanmış oldu ama 31 Ağustos'a doğru eğer salgının seyrinde bir farklılık olursa bu durumda da gerektiğinde daha önce yapıldığı gibi online, uzaktan erişim veya hibrit birtakım yöntemler önerilebilir Bilim Kurulu tarafından. Karar bu durumda zaten Bakanlar Kurulu'nun alacağı bir kararla söz konusu olmuş olur."

<p class=''>Editör: <a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></

Sınav kaygısıyla nasıl baş ederiz?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kış ayında virüse karşı 5 önlem

Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye'yi yeşillendiriyor! İşte ormanlarımızın eski ve yeni halleri