• $8,2898
  • €10,1083
  • 490.682
  • 1445.99
25 Haziran 2020 Perşembe 09:32 | Son Güncelleme:

Fuat Erdal kaç yaşında, aslen nereli? Anadolu Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal kimdir?

Fuat Erdal kaç yaşında, aslen nereli" Anadolu Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal kimdir"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fuat Erdal atandı. Anadolu Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal hakkında aramalar yoğunlaştı. Anadolu Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal kimdir, kaç yaşında ve nereli gibi soruların yanıtı haberimizde...

Anadolu Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal oldu. Atama kararı bugünkü Resmi Gazete'de yer alan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararları kapsamında yer aldı. Anadolu Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal kimdir ve kaç yaşında gibi soruların yanıtı yoğun olarak araştırılmaya başlandı. İşte merak edilenler...

FUAT ERDAL KİMDİR?

Prof. Dr. Fuat Erdal, İktisat lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini sırasıyla ODTÜ, Leeds ve Nottingham üniversitelerinde tamamladı. İktisadi kalkınma ve uluslararası iktisat alanında doçentlik ünvanını almıştır.

Çeşitli üniversitelerde kadrolu ve yarı zamanlı olarak çalışmış, iktisada giriş, makroiktisat, kalkınma iktisadı, uluslararası iktisat ve yönetim ekonomisi dersleri vermiştir.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlar yapmış, bildiriler sunmuştur. İnsan ve Toplum Bilimleri Dekanı olarak görev yaptı.

24 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

<p>Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-yıldırım operasyonunda 6 PKK'lı terörist etkisiz hale ge

Irak kuzeyinde 6 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirildi

Tunceli'deki Çırtan Şelalesi ziyaretçilerini büyülüyor

Tunceli'de 'koca engerek' görüldü

Gaziantepli baklavacıları bayram telaşı sardı