• $8,2034
  • €9,664
  • 502.025
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
13 Şubat 2020 Perşembe 17:07 | Son Güncelleme:

EKYS 2020 başvuruları nasıl yapılır?

EKYS 2020 başvuruları nasıl yapılır"

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına girmek isteyen adayların kurum tarafından belirtilen tarihlerde işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. 22 Ocak’ta başlayacak olan başvurular 31 Ocak’a kadar devam edecek.

EKYS başvuru tarihleri ÖSYM tarafından yayınlanan takvim içerisinde duyuruldu. EKYS başvuruları 22 Ocak tarihinden itibaren alınmaya başlanılacak. Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adaylar işlemlerini gerçekleştiremeyecekler. Müdür-müdür yardımcılığı sınavı ile ilgili merak edilenlere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

EKYS BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

EKYS başvuruları 22 Ocak tarihinde başlayacak. Adaylar işlemlerini 31 Ocak’a kadar yapabilecekler.

EKYS NE ZAMAN YAPILACAK?

Yazılı sınav, 15 Mart 2020 Pazar günü saat 10:15’de gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

Yazılı sınava katılmak üzere, yönetici olarak görevlendirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları başvuruda bulunabilecektir.

Hâlen yönetici olarak görev yapanlardan isteyenler de, yazılı sınav puanını, puanların geçerlik süresi içinde kullanmak üzere yazılı sınava başvuruda bulunabilecektir.

Adaylar başvurularını, 22-30 Ocak 2020 tarihleri arasında bir başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaktır. Geç başvuru günü, 13 Şubat 2020 tarihidir.

Sınava başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin inter¬net adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, hafta içi çalışma günlerinde ve mesai saatleri içinde alacaktır. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı bulunan adaylar; başvuru işlemlerini bi¬reysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapabilecektir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar, başvuru işlemlerini bir başvuru merkezinden yapacaktır. Posta ve benzeri yolla başvuru alınmayacaktır. 

 

<p>Şimdiye dek İstanbul'daki kültür sanat faaliyetleri ve yapılan hizmetlerin tanıtıldığı üst geçitl

İmamoğlu'nun ‘İstanbul nimet' sözü anlam buldu: İBB, 100 üst geçidi 6 aylık bir firmaya kiraladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Görenler şaşkına döndü, evinin garajında kartonlarla tank yaptı

Başarı merdivenlerini tek koluyla yaptığı pastalarla çıktı