• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
14 Ocak 2021 Perşembe 09:54 | Son Güncelleme:

ÖSYM EKPSS tercih ekranı 2021: EKPSS tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak?

ÖSYM EKPSS tercih ekranı 2021: EKPSS tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak"

EKPSS tercihleri için geri sayım yapan öğrencilere müjdeleri haber geldi. Konuya dair açıklamayı ÖSYM başkanı Halis Aygün yaptı. EKPSS tercihleri için "2021-EKPSS/Kura ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerini bugün başlatıyoruz" ifadesinde bulundu. Adaylar tercihlerine ÖSYM'nin sayfasından T.C Kimlik numarası ile erişebilecek. EKPSS tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak?

EKPSS tercihleri başladı. ÖSYM başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "2021-EKPSS/Kura ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerini bugün başlatıyoruz" açıklamasında bulundu. EKPSS tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak? EKPSS tercih ekranı haberimizde.

EKPSS TERCİHLERİ BAŞLADI MI?

ÖSYM başkanı Halis Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

"Değerli EKPSS adaylarımız,

2021-EKPSS/Kura ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerini bugün başlatıyoruz." dedi.

ÖSYM EKPSS TERCİHLER NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILACAK?

Tercihler, 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr ‘den yapılacak. 

EKPSS TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİH KILAVUZU BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Tercih kılavuzlarında ilan edilen kadrolara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1) Türk vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler.)

3) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

4) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

5) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak.

6) “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” veya “Çocuklar İçin Özel Gereksinim Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik” veya “Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış en az %40 oranında engelli olunduğunu gösteren sağlık kurulu raporuna sahip olmak.

7) Çalışabilir durumda olmak.

8) Tercih edilecek kadrolar için aranan diğer başvuru ve atanma şartlarını taşımak.

<h3>Maç öncesi iki takımın son durumunu Akşam Gazetesi Spor Editörü Şafak Gözmen AKŞAM TV'ye değerle

Galatasaray - Beşiktaş Derbi Önü

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi