• $ 6,7368
  • € 7,3003
  • 350.572
  • 89552.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

EKPSS başvuruları başladı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tarihi ÖSYM tarafından duyuruldu. ÖSYM sınav takvimine göre 26 Nisan'da gerçekleştirilecek sınava adaylar “ais.osym.gov.tr” adresi üzerinden başvurabiliyor.

ÖSYM tarafından düzenlenen Engelli Kamu Personeli Sınavı EKPSS başvuruları bugün başlıyor. Başvuruları 12 Şubat tarihine kadar devam edecek. ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan takvime göre sınav 26 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

EKPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

EKPSS sınav başvuruları ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla ya da ÖSYM’nin resmi internet sitesi “ais.osym.gov.tr” adresi üzerinden yapılıyor.

EKPSS NEDİR?

"Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan , EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir


Tilkilerin kahkaha anları

Tilkilerin kahkaha anları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüs sonrası toplumları bekleyen değişimler: İşte ‘Korona Dünya Düzeni'

Tedbirlere uyuldu: İstanbul'da son durum