• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
24 Eylül 2021 Cuma 09:30 | Son Güncelleme:

Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 üniversite ek yerleştirme kayıtları ne zaman başlıyor?

Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak" 2021 üniversite ek yerleştirme kayıtları ne zaman başlıyor"

Ek tercih sonuç ve kayıt tarihleri binlerce aday tarafından araştırılıyor. 20 Eylül'de başlayan ek tercih dönemi bugün sona eriyor. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar gözlerini sonuçlara çevirdi. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 üniversite ek yerleştirme kayıtları ne zaman başlıyor?

2021 üniversite ek yerleştirme kayıt tarihleri merak ediliyor. Üniversiteler 13 Eylül'de açıldı. Ancak kimi okullarda akademik takvimlerine göre dersler henüz başlamadı. Bu süreçte ek tercih yapan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını ve yerleşmeleri durumunda üniversite ek yerleştirme kayıtlarının ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyor...

EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. YKS ek tercih sonuçları açıklandıktan sonra haberimiz içerisine eklenecektir.

YKS ek tercih robotu 2021! YKS ek tercihler bitti mi, ne zamana kadar yapılır?

EK YERLEŞTİRME KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2021 ek yerleştirme kayıt tarihleri bilgisi ÖSYM ek tercih kılavuzunda yer alıyor. Buna göre, bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 4-7 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Elektronik kayıtlar ise 4-5 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

EK YERLEŞTİRME İŞLEMLERİNİN YAPILMASI

Yerleştirmede adaylar, yükseköğretim programlarına, ilgili yerleştirme puanları ile varsa ek puanları, yükseköğretim programları ile ilgili tercihleri ve bu programların kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak ÖSYM'ce yerleştirilir.

Tablo 6A ve 6B ortaöğretimdeki alanlar ile aynı alanda olduğu kabul edilen lisans programlarını; Tablo 6C ise mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarındaki alanların devamı niteliğinde olduğu kabul edilen ve adayların ek puanları ile yerleştirilebilecekleri ön lisans programlarını göstermektedir. Adayların ek puanlarıyla yerleştirilecekleri yükseköğretim programları öğrenebilmeleri için Tablo 6A, 6B.1 ve 6C'de kendi alanlarını bulmaları ve bu alanların altındaki yükseköğretim programlarını incelemeleri gerekmektedir.

Ek yerleştirme işlemine alınan tüm adayların sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

  • Ek tercih sonuçları
  • Ek tercih sonuçları 2021
  • 2021 Ek yerleştirme sonuçları
  • ek yerleştirme kayıtları
  • ek tercih kayıtları
  • üniversite ek kayıtlar
  • üniversite ek yerleştirme kayıtları
<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!