• $7,83
  • €9,4434
  • 459.12
  • 1336.3
29 Nisan 2020 Çarşamba 09:43 | Son Güncelleme:

EBA ders nasıl işlenir?

EBA ders nasıl işlenir"

Coronavirüs salgını sebebiyle dersler EBA'dan işleniyor.

 Dersler internet üzerinden online olarak işleniyor. Detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

EBA CANLI DERSE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Canlı dersin katılacağı şube seçilerek ‘canlı dersi gönder’ seçeneğini tıklayın. ‘Gönder’e tıklayarak hazırladığınız canlı dersi seçtiğiniz öğretmene ve öğrencilere gönderebilirsiniz. Böylece canlı ders oluşturma işlemi tamamlanmış oluyor. Canlı ders hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin canlı dersler alanında görüntülenir. Farklı ortamlarda da öğretmenler öğrencilerle etkileşimli ders işleyebilir.

EBA CANLI DERSE NASIL KATILIRIM?

EBA canlı ders bilgisayar üzerinden görüntülü ve sesli olarak katılabildiğin öğretmenlerin ve arkadaşlarınla sınıf ortamında olduğu gibi iletişim kurabildiğin etkileşimli bir sanal sınıf ortamıdır. EBA canlı ders üzerinden derslere katılmak için EBA hesabına giriş yaparak öğrenci için oluşturulan canlı derslere gitmek yeterli. EBA canlı derslere takvim alanından, bildirimler alanından ya da sol menüde yer alan canlı dersler düğmesine tıklayarak ulaşılabiliyor.

Canlı dersler sayfasında güncel canlı dersler görülebilir. EBA canlı derste de akıllı tahtayı kullanabilirsiniz. EBA canlı derste ders içerikleri, konu içerikleri, konuyla ilgili dersler ve konu tekrarları yapılabiliyor.

<p>Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto:eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</

Süper Lig'de 10. hafta bitti... Peki neler yaşandı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Urfa Kalesi gün yüzüne çıkarılıyor

Film gibi soygun! Ağır silahlı 30 kişi bankaya saldırı düzenledi