• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
07 Mayıs 2020 Perşembe 16:09 | Son Güncelleme:

EBA akademik nedir?

EBA akademik nedir"

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan EBA akademik destek sistemine son bir ayda 1 milyon öğrenci giriş yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan EBA akademik destek sistemine son bir ayda 1 milyon öğrenci giriş yaptı.

BAKAN ZİYA SELÇUK: "İŞLENEN DERS SAYISI 650 BİNİ AŞTI"

Akademik Destek Sistemi'nin yanı sıra EBA'da, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava ve YKS'ye hazırlık yapan 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerinin tamamına sundukları canlı ders uygulamasının da her geçen gün daha fazla kullanıldığını vurgulayan Selçuk, şunları söyledi:

"Öğrencilerimizin kendi öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla çevirim içi ders yaptıkları EBA Canlı Sınıf uygulamasında 13 Nisan 2020'den itibaren, ilk 15 günde işlenen ders sayısı 650 bini aştı. Bu derslerin 150 bini ilk hafta yapılmıştı. Talep giderek yoğunlaştı. İkinci hafta 500 bin canlı ders yapıldı. Bunların yaklaşık 200 bini hafta sonunda işlendi."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, uzmanların EBA Kontrol Merkezi'nde 7 gün 24 saat daha fazla öğrenci ve öğretmene hizmet sunabilmek için çalıştıklarını belirterek, "Gelişen durumlara, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz" dedi.

<p>Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Republique Meydanı’nda bir araya gelen on

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Düzce'de yaralı bulunan şahin tedavi altına alındı

Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni'ne katıldı