• $13,7789
  • €15,634
  • 790.83
  • 2036.02
6 Temmuz 2021 Salı 09:19 | Son Güncelleme:

DYK yaz kursu 2021 başladı mı, ne zaman başlayacak? DYK kursları ne zaman sona erecek?

DYK yaz kursu 2021 başladı mı, ne zaman başlayacak" DYK kursları ne zaman sona erecek"

Destekleme ve Yetiştirme Kursu, (DYK) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. 21- 27 Haziran tarihleri arasında kurs başvuruları yapıldı. Resmi ve özel kurumlara bağlı öğrencilere ve ortaöğretim mezunlarının katılım sağladığı kurs programında koronavirüs tedbirlerine uyulacak. Peki, DYK yaz kursu 2021 başladı mı, ne zaman başlayacak? DYK kursları ne zaman sona erecek?

DYK yaz kursu gündemde yer alan konulardan oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Bakanlığa bağlı resmi veya özel eğitim kurumlarında istekli öğrencilere ve ortaöğretim mezunlarına yönelik olan DYK yaz kursu 2021 başladı mı, ne zaman başlayacak? DYK kursları ne zaman sona erecek?

DYK YAZ KURSU 2021 BAŞLADI MI?

DYK yaz bugün itibarıyla başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı duyuruda, 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme ve yetiştirme kurslarının 5 Temmuz'da açılacağını bildirdi. Yaz kursu 5 Temmuz - 27 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

DYK NEDİR?

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlara verilecek olan kurstur.

Açılacak kurslara devam eden öğrenci ve kursiyerden kurs ücreti alınmaz. Kursların, örgün eğitim müfredatı kapsamında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmî internet sayfasında yayımlanan kurslara ait örnek ders planları çerçevesinde yürütülmesi esastır. Planı yayımlanmayan dersler için o derse giren öğretmen tarafından ders planı oluşturulur. Resmî tatiller ile millî ve dinî bayram tatillerinde kurs planlaması yapılmaz. Kurslara ait iş takvimi çerçevesinde öğretmen tarafından düzenlenecek ders planları en geç kursların açıldığı haftanın son iş gününe kadar kurs merkezi müdürlüğünce onaylanır.

Kurslar, fiziki kapasitesi ve öğrenci/kursiyer potansiyeli yeterli olan resmî ortaokullar, imam hatip ortaokulları, genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulları, ortaöğretim kurumları ile halk eğitimi merkezi müdürlüklerine bağlı olarak açılır.

Mezunlara yönelik kursların halk eğitimi merkezlerince açılması esastır. Halk eğitimi merkezinin bulunmadığı veya bu merkezlerde kursun açılamadığı hâllerde millî eğitim müdürlüklerince yapılacak planlama dâhilinde diğer eğitim kurumları ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait binaların derslik olarak kullanılabilecek bölümlerinden yararlanılır. Bu durumda kurs yönetimi halk eğitimi merkezi müdürlüğünce, halk eğitimi merkezi müdürlüğünün bulunmadığı yerlerde il/ilçe milli eğitim müdürlüğünce sağlanır.

Her bir kurs programına devam edecek öğrenci/kursiyer sayısının 10'dan az, bir kursun sınıf mevcudunun ise 20'den fazla olmaması esastır.

  • DYK yaz kursu
  • DYK yaz kursu başladı mı
  • DYK kursu
  • DYK yaz kursu ne zaman başlaıyor
  • dyk kurs başvuru
  • destekleme ve yetiştirme kursu
MTV'de yeni oranlar belli oldu! Hangi araç sahibi ne kadar ödeyecek?
MTV'de yeni oranlar belli oldu! Hangi araç sahibi ne kadar ödeyecek?

MTV'de yeni oranlar belli oldu! Hangi araç sahibi ne kadar ödeyecek?

Kritik öneme sahip nanoteknoloji malzeme geliştirecekler... Göreve başladılar
Kritik öneme sahip nanoteknoloji malzeme geliştirecekler... Göreve başladılar

Kritik öneme sahip nanoteknoloji malzeme geliştirecekler... Göreve başladılar

Tarihi zirve: BIST 100 endeksi 2 bin puanın üzerini gördü
Tarihi zirve: BIST 100 endeksi 2 bin puanın üzerini gördü

Tarihi zirve: BIST 100 endeksi 2 bin puanın üzerini gördü

<p>Sosyal medyada birçok dizi yayınlandığı gün TT listesinde kendisine yer buluyor. Tarih dizileri g

Kasım ayının en çok izlenen ilk 10 dizisi

Ukrayna - Rusya sınırında endişelendiren görüntü!

Hangi araç sahibi ne kadar ödeyecek? 2022 yılı MTV oranı belli oldu

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü