• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Ağustos 2021 Cumartesi 10:40 | Son Güncelleme:

DGS kaç puanla hangi üniversiteye girebilirim? DGS ile dikey geçiş yapılabilecek bölümler neler?

DGS kaç puanla hangi üniversiteye girebilirim" DGS ile dikey geçiş yapılabilecek bölümler neler"

2021 Dikey geçiş yapılacak lisans programları tablosu yoğun ilgi görüyor. ÖSYM tarafından yapılan duyuru doğrultusunda 2021-DGS tercih işlemleri, 27 Ağustos - 07 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Peki, DGS ile dikey geçiş yapılabilecek bölümler hangileri? DGS kaç puanla hangi üniversiteye girebilirim? 2021 Dikey geçiş yapılacak lisans programları tablosu burada...

DGS tercih dönemi bugün başladı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre tercih dönemi 07 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yürütülecek. Peki, DGS ile dikey geçiş yapılabilecek bölümler hangileri? DGS kaç puanla hangi üniversiteye girebilirim? 2021 Dikey geçiş yapılacak lisans programları tablosu burada...

DGS KAÇ PUANLA HANGİ ÜNİVERSİTEYE GİREBİLİRİM?

Adaylar, Tablo-1'de yer alan lisans programlarının 2020-DGS yerleştirme sonucundaki varsa en küçük puanlarına, aşağıdaki adresten ulaşabileceklerdir.

2020 DGS TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN

DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK BÖLÜMLER HANGİLERİ?

Hangi ön lisans programlarından mezun olacak/mezun olan adayların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri Tablo-2'de verilmiştir. Tablo-2 üç bölümden oluşmaktadır. Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2'nin tüm bölümlerinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

Açık öğretim lisans programlarına yerleştirme yapılabilmesi için bu programların da tercih listesinde yer alması zorunludur. Adayların, tercihlerini sadece bu tablolarda verilen ilgili alanları göz önünde tutarak Tablo-1'deki lisans programlarından yapmaları gerekmektedir.

Tablo-2'nin bölümlerinde mezun olunacak/olunan ön lisans alanı bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersizdir.

DGS DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK BÖLÜMLER (TABLO 2) İÇİN TIKLAYIN

  • DGS kaç puanla hangi üniversiteye girebilirim
  • DGS kaç puanla hangi üniversite
  • DGS ile dikey geçiş yapılabilecek bölümler
  • dikey geçiş yapılabilecek bölümler hangileri
  • dgs tablo 2
<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!