• $9,2123
 • €10,7453
 • 528.748
 • 1432.8
9 Ekim 2021 Cumartesi 10:27 | Son Güncelleme:

DGS ek tercih taban puanları açıklandı mı? DGS ek tercih boş kontenjanları belli oldu mu?

DGS ek tercih taban puanları açıklandı mı" DGS ek tercih boş kontenjanları belli oldu mu"

2021 DGS ek tercih boş kontenjanları ve taban puanları araştırılıyor. DGS yerleştirme sonuçlarına göre, bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihlerinde yapıldı. Ancak yerleşemeyenler ek tercihlerin ne zaman başlayacağını araştırıyor. Peki, DGS ek tercih boş kontenjanları belli oldu mu? DGS ek tercih taban puanları açıklandı mı?

DGS ek tercih boş kontenjanları ve taban puanları binlerce aday tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapıldı. Bir üniversiteye yerleşemeyenler ek tercihler ile ilgili arama yapmaya başladı. Peki, DGS ek tercih boş kontenjanları belli oldu mu? DGS ek tercih taban puanları açıklandı mı?

DGS EK TERCİH BOŞ KONTENJANLAR BELLİ OLDU MU?

DGS ek tercih boş kontenjanları henüz açıklanmadı. DGS ek tercih boş kontenjanlar belli olduktan sonra haberimiz içerisine eklenecektir.

DGS EK TERCİH TABAN PUANLARI AÇIKLANDI MI?

DGS ek tercih taban puanları henüz açıklanmadı. 2021 DGS ek tercih taban puanları açıklandıktan sonra haberimiz içerisine eklenecektir.

DGS HAKKINDA

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülmektedir.

SAYISAL VE SÖZEL STANDART PUANLARIN HESAPLANMASI

Yetenek testinin sayısal ve sözel bölümleri için adayların testteki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir.

Adayların, sayısal ve sözel bölümlerin her birinden aldıkları ham puanların ortalaması ve standart sapması ayrı ayrı hesaplanarak adayların ham puanları, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülecektir. Böylece adaylar için Sayısal Standart Puan ve Sözel Standart Puan hesaplanacaktır. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır

 • DGS ek tercih
 • DGS ek tercih taban puanları
 • DGS ek tercih boş kontenjan
 • DGS ek yerleştirme kılavuzu
 • DGS ek yerleştirme taban puanları
 • DGS ek yerleştirme kontenjanları
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Üsküdar'da istinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü. O anlar kame

Üsküdar'da istinat duvarı çöktü

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor