• $7,6052
  • €8,9633
  • 472.291
  • 1103
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
14 Ağustos 2020 Cuma 15:43 | Son Güncelleme:

E-okul kayıt sorgulama ekranı 2020 burada: Çocuğum hangi okula gidecek?

E-okul kayıt sorgulama ekranı 2020 burada: Çocuğum hangi okula gidecek"

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2020-2021 eğitim öğretim takvimine göre şartların uygun olması halinde okulların 31 Ağustos tarihinde açılacaktı. Ancak Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında okulların bu tarihte uzaktan eğitim ile açılmasına karar verildi. İlkokul 1. sınıfa başlayan, ortaokula geçen öğrencilerin hangi okulda devam edeceklerini öğrenmek istiyor...

Okulların açılma durumunun netleşmesi ile milyonlarca veli okulların açılacağı güne ve okul kayıtlarına odaklandı. Bu sene 1. sınıfa başlayan ve 5. sınıfa geçecek öğrencisi olan veliler, okul kayıtları ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. İlkokul 1. sınıfa başlayan, ortaokula geçen öğrencilerin kayıt yaptıracakları okul e-okul sayfasından sorgulayabiliyor.

E-OKUL KAYIT SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

OKUL KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Okul kayıtları sorgulama ekranı açıldı ancak ilkokul ve ortaokul kayıtları henüz başlamadı. Kayıtlarla ilgili açıklama gelmesi halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

LGS sonuçları 16 Temmuz'da açıklandı. LGS kayıt sürecine ilişkin takvim LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunda yer aldı. Buna göre LGS için tercihler 20 Temmuz'da başladı, yerleştirme sonuçları ise 10 Ağustos 2020 tarihinde açıklandı.

Kaçıncı sınıflar okula başlayacak 2020? 21 Eylül'de hangi sınıflar okula gidecek?

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK?

E-okul kayıt sorgulama sisteminden öğrencinin T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ile istenilen diğer bilgilerin de girilmesi ile okuyacağı okul sorgulaması yapılabiliyor.

Yeni eğitim-öğretim yılında bütün resmi okullarda eğitim görecek olan okul öncesi, 1'inci ve 5'inci sınıf öğrencilerin okul kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemi üzerinden yapılıyor.

Buna göre veliler, Millî Eğitim Bakanlığının http://e-okul.meb.gov.tr internet adresi üzerinden çocuklarının yerleştirildiği okulun hangi okul olduğunu öğrenebiliyor.

Ayrıca, ilkokula başlama yaşını da sorgulamak isteyen veliler "2020-2021 Öğretim Yılı Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçları" ekranını kullanabiliyor.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz." dedi. Selçuk, "21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak." diye konuştu.

Bakan Selçuk, "Dileyen özel okullar 17 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek." ifadesini kullandı.

Selçuk, Kovid-19 tedbirleriyle başlayacak yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin, "Bakanlık olarak tüm süreç boyunca sahada ve okullarımızda olacağız." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Toplumun her bir bireyini salgınla mücadele kapsamında sorumluluk almaya davet ediyorum." çağrısında bulundu.

<p>Terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlar sonucu Irak kuzeyindeki Avaşin bölgesin

MSB: 2 PKK'lı terörist, düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

MasterChef macerası kısa sürdü... Yarışmadan elenen isim belli oldu!

21 Eylül Pazartesi çeyrek altın, gram altın fiyatları anlık ne kadar oldu?